Gratis

Sef de santier pentru Cluj

SC MIMO SRL

Candidatul Ideal

Seful de santier se va ocupa de organizarea lucrarilor de constructii
- montaj pereti cortina aluminiu, sticla, fatade ventilate, usi- ferestre, etc ,
- coordonare livrari in santier in functie de front de lucru
- receptii materiale auxiliare, accesorii, produse finite etc ;
- verifica lucrarile in conformitate cu cerintele proiectului tehnic, normele si reglementarile in vigoare in asa fel incat sa respecte graficul de finalizare a lucrarilor;
- supravegheaza si avizeaza activităţile personalului de pe santier , intocmeste planingurile pe lucrari si situatiile de lucrari realizate .

Descrierea jobului

- Intocmeste planingul lucrarilor pentru santierul pe care-l conduce in baza planingului de aprovizionare de la Compartimentul Achizitii si il prezinta spre avizare Directorului de Montaj;
- Intocmeste si centralizeaza rapoartele de productie, pe categorii de lucrari;
- Raspunde pentru calitatea lucrarilor si asigura dupa caz remedierea in timp util a neconformitatilor aparute;
- Stabileste impreuna cu Directorul Montaj selectarea colaboratorilor, subcontractantilor de pe santier;
- Participa si se implica in negocierea contractelor / actelor aditionale cu colaboratorii;
- Participa la intocmirea contractelor cu colaboratorii (lucrari de subantrepriza);
- Intocmeste situaţiile lunare de plată parţiale, pentru lucrarile executate;
- Prezinta si sustine situatiile de lucrari pentru lucrarile efectuate ;
- Raspunde de intocmirea corecta a situatiilor de lucrari pentru lucrarile efectuate;
- Pregateste rapoartele periodice stabilite de managementul organizatiei si raspunde de intocmirea corecta a situatiilor de lucrari pentru lucrarile efectuate;

MIMO SRL a luat nastere in 1992, fiind prima societate romaneasca care promova si producea pe piata interna sistemele SCHUCO Germania de pereti cortina, tamplarie, luminatoare, cu vitrajele aferente. In timp, societatea si-a dezvoltat domeniile de activitate astfel incat, in prezent poate sa acopere toate domeniile conexe imbracamintilor exterioare ale unei cladiri. MIMO are implementat sistemul de management al calitatii, fiind certificat ISO 9001:2015.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024