Gratis

Sef de Santier / Inginer Constructor

Ness Proiect Europe
5 poziții

Candidatul Ideal

Pentru cele mai noi proiecte in domeniul constructiilor, cautam Sefi de Santier si Ingineri Constructori.

Candidatul ideal:

Studii superioare tehnice in domeniul constructiilor;
Experienta in domeniu - minim 3 ani;
Cunostinte operare AutoCAD, MS Office;
Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
Permis de conducere: categoria B;
Capacitate de analiza si rezolvare a problemelor, abilitati de planificare si organizare;
Atentie la detalii;
Orientare catre rezultate dar si catre client;
Capacitatea de a lucra eficient intr-un mediu solicitant si cu multe termene stranse;
Disponibilitate de lucru pe diverse santiere deschise in tara, cu asigurarea cazarii si a diurnei in conditiile legii.

Descrierea jobului

Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii si respectarii termenelor de executie;
Planifica, urmareste si organizeaza activitatea din santier a subantreprenorilor, a muncitorilor, a furnizorilor de materiale si servicii, pe capitolele de lucrari / faze de executie ce i-ai fost atribuite in proiect;
Monitorizeaza progresul activitatilor de constructii din santier in mod regulat, organizeaza intalniri periodice cu toate persoanele implicate si rezolva eventualele probleme aparute in executie ;
Raspunde de respectarea tehnologiilor de executie, conform reglementarilor in vigoare, cerintelelor beneficiarului si cerintelor interne impuse pentru respectiva lucrare;
Sugereaza strategii pentru optimizarea activitatii, propune noi solutii;
Pregateste rapoarte de lucru zilnice si raporteaza situatia reala si corecta din santier, conform solicitarii, oferind explicatii relevante si planuri de activitate;
Realizeaza planuri de actiune pentru imbunatatirea continua a rezultatelor reale si pentru realizarea noilor tinte;
Mentine un mediu de lucru sigur si sanatos prin stabilirea si aplicarea standardelor si procedurilor, respectand reglementarile si codurile legale;

Aplicand la hr@nessproject.eu, sunteti de acord ca datele dumneavoastra personale sa fie prelucrate si salvate in baza noastra de date. Prelucrarea si salvarea datelor personale este realizata de catre Ness Proiect Europe doar pentru scopul de recrutare si selectie pentru postul actual si pentru alte posturi care vor deveni vacante in companie. Datele dumneavoastra personale sunt pastrate pentru maxim 12 luni.

Înființată în 2010, Ness Proiect Europe este recunoscută pe piaţa românească de construcţii pentru calitatea lucrărilor executate şi capacitatea de a livra proiecte complexe în timpul și bugetele agreate.

Dezvoltarea companiei se bazează pe fundamentele puternice ale viziunii pe termen lung de a se poziționa ca o organizație de inginerie multidisciplinară, capabilă să furnizeze servicii de inginerie, proiectare, ofertare, achiziții, construire și punere în funcțiune pentru PROIECTE LA CHEIE.

Astăzi, Ness Proiect Europe are o prezență dinamică în România și se răspândește pro-activ în zonele cu potențial de dezvoltare industrială.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 12 Mart. 2024 Expiră 11 Apr. 2024