Gratis

Sef Atelier Caroserie

DI-BAS PRAHOVA SRL

Candidatul Ideal

Echipa Di-Bas Prahova își caută coleg. Mai exact, avem nevoie de un șef de atelier la caroserie.

Condițiile nu sunt multe, dar importante:
- Experiență notabilă pe un post similar, având cunoștințe în domeniul daunelor auto;
- Studii universitare absolvite ca și inginer auto.

Descrierea jobului

Avand experiență, ai știi deja cam ce e de făcut. Totuși, sarcinile tale ar cuprinde:
- Interacțiune cu clientul pentru obținerea informațiilor necesare reparației auto;
- Realizarea de auto/re constatări daune, întocmirea și/sau prelucrarea proceselor verbale de constatare prin intermediul platformelor asiguratorilor, întocmirea devizelor Audatex, colaborarea cu asiguratorii și constatatorii în fluxul de derulare al dosarelor de daună;
- Deschiderea comenzilor de lucru, normarea operațiilor efectuate de către atelier și prezentarea clientului a tuturor aspectelor constatate și realizate ca urmare a reparației;
- Realizarea controlului final de calitate al autovehiculelor reparate;
- Preluarea și predarea mașinilor de la clienți;
- Asigurarea suportului, fizic, telefonic sau pe email, a clientului prin oferirea tuturor informațiilor pe care le solicită cu privire la problema semnalată.

Facilitățile postului nu sunt deloc de neglijat, putând să îți oferim:
- Salariu de 5000 lei net, având suplimentar și un bonus lunar de performanță bazat pe realizări cât și bonuri de masă;
- Programul de lucru favorabil. De luni până vineri, de la 07:30 la 16:00. Fără ore peste program sau lucru în weekend.
- Reduceri pe baza abonamentelor medicale la clinicile partenere;
- Participarea la viitoare cursuri de dezvoltare profesională.

Di-Bas Prahova / Dealer și reparator autorizat Hyundai și MG / Centru de constatare și reparare daune auto / Service autorizat RAR multimarcă.
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 26 Apr. 2024