Gratis

SECRETARA

UNI-RECYCLING SRL

Candidatul Ideal

Activitatea se va desfasura in comuna Draganesti, jud.Prahova_Punct de lucru Uni-recycling

Suntem in cautarea unei persoane dinamice, cu spirit de initiativa si cu experienta solida in zona de secretariat.
Mediul nostru de lucru este pe langa pozitiv si motivant si provocator si antrenant astfel ca managementul timpului si capacitatea de a raspunde proactiv provocarilor sunt abilitati pe care dorim sa le intruneasca viitoarea noastra colega.

Candidatul ideal:

- Bune abilitati de comunicare (vorbit si scris) si de ascultare activa;
- Atentie distributiva, capacitate de concentrare, de memorare, de analiza si sinteza;
- Atitudine pozitiva, orientare spre rezultate;
- Abilitatea de a lucra eficient, cu sarcini multiple de lucru simultan, in dinamica acestora; Managementul timpului;
- Cunostinte de Microsoft Office (Word, Excel, email) si de lucur cu echipamente IT (PC, imprimanta, cititor card, etc).
- Responsabilitate, seriozitate, corectitudine;
- Cunostinte minime de contabilitate primara si gestiune (factura, aviz, comanda, registru de casa, NIR, stoc, etc).
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Studii pe Mediu reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

- Sorteaza si inregistreaza corespondenta primita in registrul de intrari-iesiri (numar, data, denumirea destinatarului, telefon, continutul mesajului, alte informatii considerate necesare)
- Preia si directioneaza apelurile telefonice/eventualele mesaje si le transmite sau directioneaza apelul care persoanele relevante.
- Primeste si expediaza cu posta electronica diversele solicitari sau comunicari ale conducerii societatii.
- Completeaza borderourile pentru PrioriPost, plicurile trimise recomandat (prin curierat rapid sau posta normala), completeaza adresele pe plicuri, inregistreaza plicurile trimise.
- Mentine ordinea intrarilor si iesirilor documentelor in registrul de corespondenta.
- Copiaza/redacteaza /tehnoredacteaza diferite materiale.
- Intocmeste dosare diverse subiecte, actualizeaza dosare, arhiveaza, dupa caz.
- Receptioneaza cererile de concediu de odihna ale angajatilor si le transmite spre validare, aprobare catre departamentul HR si superioari.
- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct.
- Monitorizeaza impreuna cu gestionarul evidenta stocurilor de produse de birotica, prin comparatie faptica si reala.
- Stabileste necesarul de rechizite conform procedurilor interne.
- Se ocupa de achizitiile PDL-Uni-recycling - consumabile, articole marketing.
- Se ocupa de rezervari hotel, bilete avion si diverse alte activitati administrative identificate.
- Asigura organizarea protocolului evenimente/vizite PDL Uni-Recycling;

Uni-Recycling, companie româno-germană fondată în 2005, are ca scop principal declarat protecţia mediului, în care se implică activ prin raportare constanta la atuurile sale: responsabilitate, expertiză în domeniu, parteneriat de încredere, profesionalism.

În viziunea noastră, deşeurile înseamnă resurse şi depinde doar de noi să le valorificăm pentru a proteja natura. De la consultanţă la soluţia optimă finală, Uni-Recycling este specializată în servicii performante şi complete, aplicând cele mai bune tehnici disponibile.

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 26 Apr. 2024