Gratis

Secretara/Front Desk/Receptie Part-time

Optimed Import Export S.R.L.

Candidatul Ideal

Persoana pe care suntem bucurosi sa o includem in echipa noastra, este o persoana prezentabila, serioasa, punctuala, onesta si respectuoasa. Candidatul/candidata ideal/ideala comunica foarte bine cu restul personalului clinicii, precum si cu pacientii clinicii noastre. In plus, persoana pe care o cautam are cunostinte bune de operare pe calculator.
O experienta pe o pozitie asemanatoare intr-o alta clinica medicala este un plus, dar nu este absolut necesara.

Descrierea jobului

Secretara va furniza cu amabilitate toate informatiile solicitate de catre pacienti, angajatii clinicii, furnizori, etc. si va
comunica cu medicii clinicii, tinand evidenta programului de lucru al acestora. Secretara programeaza/re-programeaza pacientii, suna pacientii programati si confirma programarea acestora. Secretara inregistreaza informatiile pacientilor in sistemul informatic pus la dispozitie de clinica si se asigura ca informatiile pacientilor sunt corect introduse in sistem. Secretara va face incasarile de la pacienti si va tine evidenta zilnica a acestor incasari. Totodata, secretara stabileste necesarul de consumabile pentru personalul si echipamentele clinicii si comanda consumabilele necesare. Secretara asigură arhivarea în ordine a tuturor documentelor care îi sunt înmânate si a documentelor pe care le creaza in decursul zilei.

Clinica de oftalmologie Visionclinic a fost infiintata de Prof. Dr. Mihai Pop impreuna cu medic primar oftalmolog Amalia Pop in anul 1992. Visionclinic este printre primele clinici private de oftalmologie din Romania.
De la infiintare si pana in prezent, clinica noastra de oftalmologie a efectuat mii de consultatii oftalmologice si operatii de cataracta, iar catorva mii de pacienti le-a fost corectata miopia, hipermetropia sau astigmatismul cu ajutorul operatiei de chirurgie refractiva. Odata cu extinderea activitatii clinicii, pe parcursul anilor mai multi medici s-au alaturat echipei noastre.
Medicii clinicii au o lunga experienta in domeniul oftalmologiei, iar o parte dintre ei au fost formati de Prof. Dr. Mihai Pop. Ambitia clinicii noastre este de a imbunatati vederea pacientilor prin oferta de servicii de inalta calitate si profesionalism.
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024