Gratis

SCULER-MATRITER

SC SATROTEC SRL

Candidatul Ideal

Nivel de studii: MEDII/SUPERIOARE
Cursuri de pregatire: TEHNICE
Experienta: 1 an
Cunostinte : TEHNICE
Aptitudini :
- Deschidere, flexibilitate si seriozitate
- Viteza de reactie in luarea deciziilor
- Capacitate de lucru in echipa
- De comunicare
- De planificare şi organizare a activităţilor specifice
- Alte aptitudini si abilitati specifice

Descrierea jobului

Execută lucrări de ajustare, găurire, filetare, tuşare a pieselor componente dintr-un dispozitiv de
orice complexitate, matriţă, ştanţă, model metalic complex, în vederea asamblării;
• Depistează defecte de exploatare a dispozitivelor, matriţelor, ştanţelor, sculelor combinate şi a
altor ansambluri ce i se prezintă spre recondiţionare;
• Identifică cauzele care au provocat defecţiunile, pentru a le remedia;
• Ia măsuri practice pentru înlăturarea cauzelor defecţiunilor cu respectarea condiţiilor impuse de
documentaţie;
• Ajustează şi montează sculele, verificatoarele, matriţele de decupat, presat la rece şi la cald, a
modelelor din metal;
• Citeşte desenele de complexitate mică, medie şi complicate pentru a fi la curent cu cerinţele pe
care le are de respectat;
• Execută probele funcţionale şi de omologare a sculelor şi dispozitivelor de verificare realizate;
• Asamblează toate părţile componente sculelor şi dispozitivelor de verificare după ce au fost
prelucrate la strung, freză, raboteză, în scopul de a da forma definitivă a acestora;
• Stabileşte cantitatea de metal necesară prelucrării;
• Lipeşte plăcuţe din materiale metalo-ceramice pe suprafaţa sculelor, dispozitivelor de găurit şi
verificatoarelor

Satrotec este o companie internationala cu un centru de competenta in Eglisau (Elvetia) si o unitate de productie in Alba Iulia (Romania). Suntem un furnizor de sistem pentru piese turnate - de la piese stantate si componente electronice, cablu de diagnosticare pana la cablu si conectori pentru industria auto. Noi oferim intotdeauna solutii complete, precise, ceea ce inseamna ca va insotim de la idee de-a lungul evolutiei si a constructiei de ustensile pana la productia in serie de succes. Conform Motto-ului: Idee. Serie. Succes.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024