Gratis

Sculer Matriter

GF CASTING SOLUTIONS S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

- Studii medii sau școală profesională profil tehnic;
- Calificare de sculer matrițer, constituie un avantaj;
- Experiență pe un post similar minim 1 an;
- Disponibilitate la program în 3 schimburi (8 ore pe zi de Luni până Vineri).

Descrierea jobului

Responsabilități:
- Citirea desenelor pentru a respecta procesul de întreținere al matrițelor/stanțelor;
- Efectuarea întreținerii periodice a matrițelor și fabricarea de noi componente unde este cazul;
- Examinarea matrițelor din producție, rezolvarea problemelor dacă este cazul și livrarea acestora în stare de funcțiune;
- Executarea lucrărilor de ajustare, găurire, filetare, tușare a pieselor componente dintr-un dispozitiv de orice complexitate (matriță, ștanță), în vederea asamblării;
- Identificarea cauzelor care au provocat defecțiunile, pentru remediere;
- Ajustarea și montarea componentelor în matriță/ștanță în conformitate cu instrucțiunile de lucru, montajul/demontajul matriței se face respectând nivelul de calitate dorit.

Oferim:
- Formare la locul de muncă;
- Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
- Tichete de masă 40 lei/zi;
- Prime anuale (8 Martie, Paște, 1 Iunie, Vacanță, Crăciun);
- Bonusuri lunare pentru performanță;
- Bonus pentru recomandări angajare;
- Asigurare medicală;
- Transport gratuit asigurat la locul de muncă
(Pitești, Surdulești, Potcoava, Scornicești, Bradu, Oarja, Dobrești, Călinești);
- Ore suplimentare plătite dublu;
- Spor de noapte.

GF Casting Solutions este unul dintre cei mai importanți furnizori de soluții pentru componente ușoare în industria mobilității și a energiei. Fiind o companie orientată spre viitor, GF Casting Solutions inovează permanent în lumea turnătoriei și a producției aditive și investește permanent în dezvoltarea durabilă.

Activitatea GF se desfășoară în cele 13 fabrici din Germania, Austria, România, Elveția, China și SUA iar centrele de cercetare și dezvoltare cu expertiză recunoscută la nivel mondial în materie de design ușor și bionic, sunt situate în Schaffhausen (Elveția) și Suzhou (China).

După achiziționarea a două unități de turnare sub presiune în România în decembrie 2017, GF Casting Solutions a adăugat în portofoliul său noi soluții în cadrul segmentului de aplicații industriale - cum ar fi carcasele de iluminat și și-a extins oferta de componente pentru autoturisme. Accentul nu se pune doar pe procesul de turnare sub presiune înaltă, ci și pe prelucrarea mecanică elaborată.

„Devenim mai buni în fiecare zi - din 1802” GF Casting Solutions
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 8 Mart. 2024 Expiră 7 Apr. 2024