Gratis

Sales & Technical Specialist - Green Energy

AVANTSYS GREEN ENERGY RO S.R.L.

Candidatul Ideal

Contribuția ta este foarte valoroasă și ne sprijină în dezvoltarea activității. În Avant’Sys creștem împreună cu focus pe tehnica și etica confortului uman, pentru aproape orice domeniu de aplicare. Fie că este vorba de casă, școală, birou sau fabrică, noi transformăm proiectele în realitate, creând și menținând ambientul interior dorit.

Acest rol ți se potrivește dacă:
  • Îți place să lucrezi în echipă și să te implici într-o activitate care îmbină Vânzările cu Termodinamica 😊
  • Apreciezi autonomia responsabilă (sau responsabilitatea autonomă)
  • Ai curiozitatea vie, inițiativă și îți place să comunici liber
  • Ai o gândire tehnică, ordonată, care iubește claritatea
  • Ai experiență și expunere relevantă în vânzări de instalații, inginerie sau în domenii conexe
  • Îți place activitatea de teren
  • Te gândești la acest rol pentru cel puțin trei ani
  • Îți place vânzarea tehnică, consultativă, de Proiect (cu produse nestocate)
  • Ai studii superioare (universitatea tehnică ne place foarte mult). Nu respingem studiile medii atunci când experiența este relevantă.
  • Ai cunoștințe de limbă engleză (un nivel mediu este un punct de plecare)
  • Ai permis auto categoria B
  • Locuiești în București
  • Ai simțul umorului

Descrierea jobului

Te așteptăm în echipa noastră să creștem împreună prin:

Promovarea și vânzarea echipamentelor și sistemelor “Pompa de Căldură”
  • ATLANTIC Heat Pumps – încălzire și răcire Rezidențială
  • NILAN – încălzire/răcire și ventilare cu pompă de căldură - Rezidențial & Comercial
Promovarea și vânzarea echipamentelor și sistemelor inovatoare de Climatizare
  • AERMEC – chillere și ventiloconvectoare, echipamente pentru ventilație piscine
  • KLIMOR – Centrale de Tratare Aer (AHU)
Promovarea și vânzarea echipamentelor și sistemelor inovatoare de Ventilație Termodinamică
  • NILAN – VPM & VPM CleanRoom – ventilare cu recuperare termodinamic activă, standard și pentru aplicatii de săli curate

Rolul tău presupune promovarea acestor categorii de echipamente către firme de consultanță și proiectare specializate pentru includerea lor în proiecte. Și vânzarea acestor categorii de echipamente către firme de instalații, construcții și revânzători autorizați.

Care sunt atribuțiile tale?
  • Întreținerea și dezvoltarea unei liste proprii de Parteneri: proiectanți/consultanți și clienți.
  • Furnizarea de informații tehnice și documentații. Obținerea de cereri de ofertă.
  • Stabilirea criteriilor de ofertare cu departamentul Ofertare și Suport Tehnic și livrarea ofertelor optimizate Tehnic / Preț.
  • Obținerea comenzilor si a contractelor de livrare echipamente.
  • Întocmirea contractelor și coordonarea derulării lor
  • Asigurarea încasărilor contractelor proprii și urmărirea realizării PIF.
  • Colectarea informațiilor la nivelul zonei alocate (București și Ilfov) referitoare la lucrările aflate în faza de intenție/de proiectare/de execuție.
  • Urmărirea acțiunilor competiției pe segmentul proiectelor medii/mari.
  • Realizarea raportului săptămânal de evoluție a ofertelor si contractelor.

Poziția raportează către Directorul Companiei. Biroul nostru este pe strada Duzilor, 24, sector 2. Programul este de luni până vineri, interval mediu 09.00-17.00. Suntem flexibili și începem ziua de muncă între 8.30 și 9.30, iar vinerea lucrăm doar 7 ore.

Lucrăm hibrid și căutăm să îmbinăm la nivel optim munca de la birou cu munca de acasă. Echipa este formată din 18 oameni ce formează un nucleu cu o cunoaștere aprofundată a domeniului nostru de activitate.

AVANT’SYS Green Energy este o companie a cărei esență tehnologică este de a furniza soluţii adaptate și inteligente de încălzire & climatizare-ventilaţie, utilizând echipamente performante şi tehnologie “verde”.

Tehnologia “Pompei de Căldură” - pentru încălzire, preparare de apă caldă, ventilație sau climatizare, este direcția principală în care investim timpul și energia noastră.

Publicat 24 Mart. 2024 Reactualizat 24 Mart. 2024 Expiră 23 Apr. 2024