Gratis

Sales Specialist (HVAC)

Novinger Klaus Grup
5 poziții

Candidatul Ideal

Alătură-te echipei noastre pe poziția de: Sales Specialist (HVAC)

Ne dorim un coleg sau o colega care să demonstreze următoarele calități:
  • Experienta relevanta in vanzari (domeniul tehnic), ventilatie sau HVAC, preferabil dar nu obligatoriu;
  • Abilitati de comunicare si de prezentare a produselor si a unor solutii tehnice de complexitate medie;
  • Cunostinte tehnice de nivel mediu, preferabil;
  • Cunostinte operare PC si utilizare Microsoft Office;
  • Capacitate de organizare si disponibilitate pentru deplasari in tara, in interes de serviciu;
  • Responsabil, dinamic, proactiv si cu spirit de echipa;
  • Posesor permis de conducere categoria B.
  • Absolvent de studii superioare tehnice reprezinta un avantaj;
  • Persoana organizata, cu aspect fizic placut, punctuala, si care sa inspire incredere;
  • Limba Engleza nivel avansat.

Descrierea jobului

  • Propune intalniri potentialilor parteneri (instalatori autorizati, firme de proiectare, instalatii, arhitectura, antreprenori generali, etc).
  • Întreținerea și dezvoltarea unei liste proprii de Parteneri: proiectanți, consultanți și clienți.
  • Dezvoltarea continua a portofoliului de clienti;
  • Promovarea consecventă a produselor din portofoliu si generare de cereri de oferta;
  • Cunoaste foarte bine produsele din portofoliu, dar si pe cele a le concurentei si concurenta.
  • Identificarea si oferirea solutiilor optime din punct de vedere tehnic si economic clientilor;
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor comerciale cu clientii existenti;
  • Stabilirea criteriilor de ofertare cu departamentul tehnic și livrarea ofertelor optimizate (tehnic -preț);
  • Obținerea comenzilor si a contractelor de livrare echipamente;
  • Întocmirea și coordonarea derulării contractelor proprii (comenzi, livrare, încasări, PIF, garanție prin cooperare continuă cu celelalte departamente);
  • Colectarea informațiilor la nivelul zonei alocate referitoare la lucrările aflate în faza de intenție, de proiectare și de execuție;
  • Urmărirea acțiunilor competiției pe segmentul proiectelor medii, mari și mici;
  • Introducerea informațiilor colectate în baza de date;
  • Realizarea rapoartelor săptămânale și lunare.
Ce oferim:
  • Pachet salarial atractiv format din salariu fix + bonus de performanta
  • Posibilitati reale de promovare in functie de rezultatele tale, pretuim initiativa si implicarea;
  • Recunoasterea meritelor, sustinem performanta si o apreciem corespunzator;
  • Training intern- succesul tau este succesul nostru;
  • Participare la programe de teambuilding și evenimente organizate pentru angajații companiei;
  • Oportunitatea de a te dezvolta alaturi de o echipa profesionista intr-un mediu de lucru prietenos, echitabil si motivant; Asigurare medicală privată, la rețeaua de sănătate Medicover;
  • Autoturism de serviciu, laptop si telefon mobil.

Novinger Klaus Grup, o companie stabila, cu o vasta experienta acumulata in peste 20 ani de activitate, infiintata in anul 2003, este importator exclusiv al sistemelor de ventilatie cu recuperare de caldura Seventilation, NovingAIR, Aspira, Komfovent.
Suntem furnizori de produse premium pentru asigurarea de aer proaspăt filtrat cu recuperare de temperatură, în orice fel de habitat, prin soluții tehnologice de ultimă generație
Misiunea Novinger este de a deveni lider pe piata din Romania in promovarea si implementarea conceptului de CASA EFICIENTA ENERGETIC NEPOLUATA si NEPOLUANTA.

Suntem dedicati satisfacerii clientilor nostri.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024