Publicat 05 Ian 2018 | Reactualizat 30 Ian 2018 | Expiră 05 Feb 2018

Sales Representative

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Echipa UsTravel se mareste ! Cautam persoane dinamice, capabile de implicare in munca lor si dornice sa activeze intr-un mediu de lucru profesionist, orientat pe dezvoltarea continua a celor care intra in echipa noastra.
Noul nostru coleg/a trebuie sa:
- aiba minim 6 luni experienta dobandita in vanzari / promovare, call-center sau relatii cu publicul.
- fie o persoana riguroasa, organizata cu simtul raspunderii;
- aiba cunostinte de operare calculator : Word, Excel, Internet
--sa cunoasca limba engleza la nivel conversational/avansat
-aiba excelente abilități de vânzare, persuasiune
-aiba excelente abilități de comunicare: orală și scrisă; abilitatea de a adapta limbajul în funcție de interlocutor.
- sa aiba excelente abilități de inter-relaționare: integrarea rapidă în echipă, stabilirea unei relații profesioniste cu clienții.
- sa aiba foarte bune abilități organizatorice: o bună gestionare a responsabilităților și a timpului: task-oriented, deadline-oriented.
- flexibilitate, capacitate de adaptare.
-participarea intr-un program Work & Travel constituie avantaj

Descrierea jobului

-Contactarea telefonica a candidatilor in vederea stabilirii unor intalniri
-Dezvoltarea colaborarii cu candidatii existenti si potentiali
-Administrarea si actualizarea permanenta a bazei de date
-Contactarea si informarea clientilor despre etapele programului
-Promovarea programelor de tip Work&Travel atat in mediul online , cat si in centrele universitare
-Crearea si mentinerea unei imagini favorabile a companiei in fata clientilor
-Identificarea nevoilor clientilor si prezentarea ofertelor conform standardelor impuse de companie
-Construirea,adaptarea si propunerea clientului a unei oferte de servicii cu scopul de a incheia cu succes procesul de vanzare/semnare contract
-Indeplinirea obiectivelor lunare individuale si de echipa

USTRAVEL este o organizatie care se adreseaza tinerilor, in special studentilor dornici de un schimb cultural international de tip Work&Travel. Programele USTravel inseamna munca imbinata cu distractie, schimb de experienta versus mentalitate, socializare intr-un mediu inedit...provocarea ta pentru anul 2017. USTRAVEL este reprezentata de o echipa de profesionisti, oameni dinamici, dedicati si responsabili care stau la dispozitia ta cu cele mai tari job-uri, cele mai avantajoase conditii si asistenta 24/24. Inca din anul 2005 punem la dispozitia ta locuri de munca in Statele Unite ale Americii, dar si in tari din Europa, precum: Spania, Grecia, Franta, Islanda sau Marea Britanie. Pentru mai multe informatii acceseaza site-ul USTravel, pagina noastra de Facebook, citeste blogul USTravel si viziteaza-ne in Timisoara, Iasi, Bucuresti, Cluj- Napoca, Targu Mures, Suceava, Galati sau Chisinau.

Expirat
Sales Representative  -  USTRAVEL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles