Gratis

SALES REPRESENTATIVE ROAD DEPARTMENT

MARTICO ROU S.R.L.

Candidatul Ideal

Studii avansate- absolvent facultate
Cunostinte bune de limba engleza;
Cunostinte bune operare Excel;
Dinamism, spirit echipa;
Disciplina, corectitudine, atentie la detalii
Detine bune abilitati de comunicare;
Experienta in domeniul transporturilor rutiere , operational si logistica

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- contacteaza clientii zilnic atat cei noi cat si cei din baza de date pentru a prelua comenzi de la acestia
- preia, monitorizeaza si finalizeaza comenzile de transport;
- contacteaza partenerii de transport si negociaza cele mai avantajoase solutii de transport
- urmareste modul de executare a transportului si al seviciilor conexe, verifica documentele de transport;
- mentine o legatura activa cu clientii si ii informeaza in legatura cu derularea transportului;
- Organizeaza activitatea de transport rutier prin intermediul camioanelor si portcontainerelor, dar si frigo, sau camioane cu prelata
- Eficientizeaza costurile aferente operatiunii de transport pe acest sector;
- Organizeaza, gestioneaza si controleaza activitatea de transport;
- Reprezinta compania in raport cu ARR, RAR, politie si alte autoritati in domeniul transporturilor;
- Intocmeste rapoarte conform solicitarilor superiorilor;
- Mentinerea relatiei cu clientii (primirea, monitorizarea si finalizarea comenzilor)
- Identificarea celor mai bune solutii de transport / optimizare costuri
- Cautare clienti / curse noi
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024