Gratis

Sales Manager

MADVIUN S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui Sales Manager dinamic si orientat spre rezultate pentru a se alatura echipei noastre in dezvoltare. Compania noastra opereaza un magazin online de succes, listat pe marketplace-urile de top din Romania. Cautam un lider in vanzari care sa isi asume rolul in cresterea veniturilor si a cotei de piata a afacerii noastre prin gestionarea eficienta a echipei de vanzari si dezvoltarea relatiilor cu clientii si partenerii.

Cerinte:
  • Experienta demonstrata intr-un rol similar de vanzari, preferabil in domeniul comertului electronic sau retail online
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere
  • Capacitatea de a lucra eficient sub presiune si de a atinge obiectivele stabilite
  • Orientare catre rezultate si spirit de initiativa

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea si implementarea strategiilor de vanzari pentru a atinge si depasi obiectivele stabilite
  • Gestionarea si motivarea echipei de vanzari pentru a obtine performante excelente si pentru a atinge targeturile de vanzari
  • Identificarea si exploatarea oportunitatilor de crestere a afacerii prin dezvoltarea relatiilor cu clientii si partenerii existenti si atragerea de noi clienti
  • Monitorizarea si analizarea performantei vanzarilor pentru a identifica tendintele pietei si a lua masuri corective sau proactiva pentru optimizarea vanzarilor
  • Colaborarea cu departamentele interne pentru a asigura o experienta excelenta a clientilor si pentru a asigura satisfactia clientilor
Beneficii:
  • Masina de serviciu ;
  • Telefon si laptop de serviciu;
  • Salariu fix competitiv si o grila motivanta de comisionare, in functie de performanta
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare in cadrul companiei
  • Magazin Online listat pe Marketplace-uri de Top din Romania
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024