Gratis

Sales Manager B2B

SC KOBER SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutare de noi colegi!
Köber Industries este un brand în continuă dezvoltare și caută candidați experimentați pentru poziția de Reprezentant Vânzări pentru industria Vopselelor Pulberi. Candidatul ideal va juca un rol important în creșterea bazei de clienți și consolidarea portofoliului de vânzări reprezentând imaginea Köber Industries în relația cu partenerii actuali și potențialii clienți.

Cerințe:
• Studii tehnice de nivel mediu sau superior;
• Organizare, responsabilitate și respectarea termenelor limită;
• Abilități tehnice corelate cu demonstrații practice;
• Abilități de comunicare și negociere (prezență placută și discurs coerent);
• Cunoașterea și aplicarea tehnicilor de vânzare;
• Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări săptămânale.

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Identificarea și prospectarea clienților potențiali în vederea creșterii portofoliului de clienți;
• Vizitarea clienților existenți pentru a înțelege nevoile lor și pentru a promova produsele și serviciile companiei;
• Prezentarea și negocierea ofertelor comerciale pentru clienți;
• Întocmirea rapoartelor de activitate și actualizarea bazelor de date cu informații relevante;
• Monitorizarea concurenței și a tendințelor pieței pentru a identifica noi oportunități.

Beneficii:
• Pachet salarial motivant, format din salariu fix și bonusuri de performanță;
• Card pentru alimente și bonusuri pentru sărbători;
• Oportunități de dezvoltare profesională în cadrul companiei;
• Traininguri și suport constant din partea echipei;
• Asigurare medicală privată.

Dacă sunteți interesat și îndepliniți cerințele de mai sus, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa de e-mail office.turturesti@kober.ro.
Așteptăm cu nerăbdare să vă alăturați echipei noastre de vânzări!
Cu stimă, Echipa de recrutare Köber Industries.

A fost prima companie privata producatoare de lacuri si vopsele din Romania, fondata in 1990 de inginerul Aurel Köber. Astazi, Köber este furnizorul national de vopsele si rasini pentru piata produselor decorative si industriale.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 25 Apr. 2024