Gratis

Sales Customer Support

Balcan Consulting
2 poziții

Candidatul Ideal

Îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică, care valorează inovația, integritatea și performanța? MCA Grup este în căutarea unui nou membru al echipei pentru rolul de Sales Customer Support care să-și aducă contribuția la creșterea și consolidarea afacerii.
MCA Grup este primul producător de uși secționale din România cu o experiență de peste 25 ani, care pune accentul pe relații de lungă durată cu clienții, oferind produse și servicii de calitate, adaptate nevoilor clienților.

Ești persoana potrivită dacă:
  • Deții abilități tehnice, de logică și de calcul matematic;
  • Ai studii superioare, preferabil o formație tehnică;
  • Ai experiență de lucru cu Excel, Outlook si Teams;
  • Ești o persoană cu bune abilități de comunicare, organizată și orientată către client și rezultat.

Descrierea jobului

Modul de lucru: hybrid, cu 4 zile/săptămână de acasă, iar programul este de luni până vineri, la 8:30 – 17:30, ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃cu pauză flexibilă.

Ce vei primi în schimb?
  • Oportunitatea de a te alătura unei echipe puternice, stabile, care încurajează dezvoltarea personală și profesională;
  • Salariu competitiv;
  • Bonusuri în funcție de performanță;
  • Prime de sărbători;
  • Laptop, telefon.

Care vor fi viitoarele tale responsabilități?
  • Vei relaționa cu toate departamentele companiei și cu terții și clienții;
  • Vei crea soluția tehnică, din gama de produse a companiei, în urma cererilor clienților și vânzătorilor și vei genera oferta pentru aceasta, respectând politicile comerciale, procedurile de stabilire a prețurilor și limitările tehnice;
  • Vei urmări comanda primită prin platformă sau prin email, asigurându-te că aceasta parcurge corect și complet tot fluxul;
  • Vei estima și informa clienții/vânzătorii asupra termenelor agreate (livrare/producție/instalare), precum și asupra oricăror abateri de la acestea. Pentru aceasta vei folosi platformele și planificatoarele companiei, precum și comunicarea directă cu celelalte departamente;
  • Vei urmări situația financiară a clienților și comenzilor, respectând politicile și, daca e cazul, restricțiile impuse de departamentul financiar și de directorul de vânzări;
  • Vei semnala erorile, abaterile în orice moment pe flux și în orice platformă/program cu care lucrezi și participi activ la corectarea sau eliminarea acestora, după caz;
  • Vei răspunde întotdeauna oricăror cereri ale clienților, pe tot parcursul fluxului, asigurând comunicarea și transparența între client și companie.
  • Vei informa clienții cât mai rapid posibil asupra cererilor acestora, asigurându-te totodată de corectitudinea informațiilor transmise;
  • Vei respecta SLA-urile stabilite pentru livrarea informațiilor și serviciilor către client;
  • Vei urmări indicatorii proprii și de departament, folosind rapoartele specifice sau generând rapoarte, după caz;
  • Vei participa activ la modificarea, dezvoltarea și îmbunătățirea fluxului și a instrumentelor cu care lucrezi (testare funcționalități, propuneri îmbunătățiri, semnalare erori, etc), precum și în proiecte interdepartamentale ce au ca scop îmbunătățirea ofertei și serviciilor oferite clienților.

MCA Grup este cel mai important producător local de uși secționale și rulouri pentru ferestre, având cea mai mare fabrică de profil din zona Balcanilor. MCA reunește peste 25 de ani de experiență și 120 de persoane angrenate în activitățile de producție și distribuție. Oferta de produse este îmbunătățită și extinsă cu servicii de montaj, consultanță tehnică și service specializat, iar strategia de dezvoltare este îndreptată spre stabilirea de parteneriate cu societățile de arhitectură, construcții și antreprize.

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 15 Iun. 2024