Gratis

S.A.P. Specialist

SYNERGY CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent facultate Academia de Studii Economice Bucuresti, UTCB, Politehnica, studii in domeniul tehnic;
  • Cunostinte avansate de MS Office;
  • Capacitate de analiza si sinteza a datelor;
  • Atentie la detalii;
  • Capacitatea de a lucra in echipa, dar si independent;
  • Integritate si onestitate;
  • Experienta pe o pozitie similara constituie avantaj;
  • Experienta in contractare reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea programului SAP;
  • Experienta de minim 1 an într-o pozitie similara reprezinta avantaj;
  • Cunoasterea programului SAP (reprezinta avantaj);
  • Cunostinte in domenul constructiilor reprezinta avantaj;
  • Limba engleza – avansat;
  • Cunoștinte PC ( Microsoft Office Excel, Word);
  • Abilitati reale de planificare, organizare şi viteza de reactie; rezistent la stres;
  • Adept al muncii in echipa, abilitati de comunicare, capacitate de relationare interumana;
  • Abilitate de a actiona independent; Rezistenta la stres si efort prelungit, echilibru emotional;

Descrierea jobului

  • Introducere comenzi aferente serviciilor, corect si la timp, in sistemul de gestiune (SAP) si urmareste indeaproape procesul de livrare al acestora;
  • Dupa livrarea produselor / serviciilor indicate in comanda, efectueaza receptia comenzii in sistem in baza confirmarii receptiei;
  • Verifica corectitudinea intocmirii facturilor de catre furnizor din punct de vedere al elementelor minime legal obligatorii ce trebuie continute de o factura;
  • Verifica conformitatea facturii cu valoarea comenzii emise;
  • Preda in contabilitate la timp facturile pt ca acestea sa fie postate in sistem;
  • Comunica cu furnizorii de servicii pentru a rezolva neconcordantele intre serviciile prestate, termenii din contract si facturile emise;
  • Intocmeste si actualizeaza centralizatoarele de comenzi pentru servicii;Urmarirea facturilor emise de catre furnizorii de servicii cat si de produse,
Responsabilitati si sarcini:
  • Creaza si actualizeaza conturile de furnizori in aplicatia SAP;
  • Creaza si extinde baza de date pentru materialele achizitionate;
  • Verifica contractele cu furnizorii si comenzile care urmeaza a fi inregistrate in aplicatia SAP;
  • Deschide si urmareste comenzile in aplicatia SAP;
  • Urmareste si receptioneaza facturile fiscale in aplicatia SAP;
  • Preda facturile introduse in aplicatie catre Departamentul Financiar-Contabil;
  • Genereaza rapoarte din aplicatia SAP si le prelucreaza in functie de solicitari;
  • Prelucreaza datele primite de la departamentul Procurement in vederea alocarilor de resurse;
  • Verifica bugetul ramas pentru fiecare activitate in parte;
  • Relationeaza cu reprezentatii santierelor si cu departamentul Financiar-contabil si ofera consultanta atunci cand acesta este solicitata;

Descrierea companiei

About us

Synergy is a diversified contractor with the ability to meet the needs of our clients in a variety of project types, including new construction and renovation of hotels, retail centres, office buildings, educational facilities, sport facilities, infrastructure, residential buildings and industrial plants. Synergy is capable of establishing Consortium or Joint Venture for infrastructure projects all around the neighbouring and overseas markets by using the international and professional experience of the managing partners and staff and the financial strength of the company. The company was founded in 2001 in Romania and has expanded over the years to international markets. Synergy Construct has now offices and ongoing projects in Romania, Turkey, Poland, Georgia and Germany.

Specialties

hotels, retail centers, office buildings, educational facilities, infrastructure, residential buildings, industrial plants

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024