Gratis

Revizor Inventar (Part-time)

British School of Bucharest

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Absolvent studii superioare sau student (domeniul Financiar-Contabil reprezinta un avantaj)
  • Minim 6 luni experienta in contabiliate, logistica, inventariere sau practica in timpul studiilor
  • Persoană organizată și cu o mare atenție la detalii.
  • Bune cunostinte ale programului Excel
  • Comunicator excelent in interiorul si exteriorul echipei
  • Preferabil cunostinte sisteme informatice
  • Disponibilitate la activitate dupa amiaza – programul positiei va fi de 4 ore pe zi , de luni pana vineri intre 14:00/15:00 si 18:00/19:00
  • Cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
  • Supraveghează, organizează și controlează fluxul de obiecte de inventar și mijloace fixe, precum și circuitul documentelor aferente acestor mișcări, conform procedurilor interne și normelor legale în vigoare.
  • Managementul inventarierii componentelor (zilnic, saptamanal, lunar si anual)
  • Responsabil pentru inventarierea / auditarea zilnica a componentelor din gestiune conform cu matricea de clasificare a acestora: mijloace fixe existente in locatii
  • Predă departamentului Financiar rezultatul inventarierii si propunerile pentru casare
  • Participă activ la inventarele anuale, organizate la nivel de companie.
  • Acolo unde este cazul se ocupa de reetichetarea reperelor inventariate cu eticheta deteriorate sau lipsa.
  • Urmareste respectarea fluxului fizic si scriptic al componentelor in spatiile alocate in concordanta cu sistemul de gestiune in functiune
  • Reconcilierea (actualizarea) reperelor inventariate in sistemul de gestiune.

The British School of Bucharest (BSB) is a leading international School, providing a comprehensive international education based on the National Curriculum for England and offers EYFS, Primary and Secondary schooling, with IGCSEs to A Levels.

BSB has offered, since the year 2000, a British education in Bucharest for children aged 2-18. It is a richly diverse learning community, with more than 650 students represented by over 50 nationalities. They benefit from an impressive pupil to teacher ratio and small class sizes, ensuring a personalised and highly supportive learning environment, offered by 100% English-speaking teachers.

BSB is the only British school in Romania rated as ‘excellent’ for both ‘the quality of pupils’ learning and achievements’ and the ‘quality of pupils’ personal development’, according to 2018 UK Independent Schools Inspectorate (ISI) report.

Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024