Publicat 16 Mai 2019 | Reactualizat 13 Iun 2019 | Expiră 16 Iun 2019

Retail Audit Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

We are looking for…
... a team player, an analytical mind and a confident communicator, keen to work in a stable team with a friendly, bunch of like-minded colleagues!

You should have:

  • University degree in Marketing or Sociology;
  • Experience in a similar position will be an advantage, experience in Tech sector would be a plus;
  • Client service oriented profile with great analytical skills;
  • Great numerical skills with an attention to details;
  • Good communication and presentation skills;
  • Excellent knowledge of MSOffice, in particular Excel and Power Point;
  • A dynamic and adaptive personality;
  • Excellent English – both written and spoken.

Descrierea jobului

  • Recruit new retailers and conclude collaboration agreements with them, keeping monthly contact for receiving sales situations.
  • Maintain customer relationship and ensure that data requests and queries are resolved with professionalism and accuracy in the shortest possible time.
  • It is responsible to receive correct and timely data from the retailer and to resolve the issues appeared.
  • Verify the reports received from the Operations team.
  • Build and present reports to retailers, including quality control, with minimal supervision and support for the purchase of new retailers, including the preparation of bids and contracts.
  • Work with Operations and Customer Service teams to meet the delivery deadlines of the reports.
  • Provides the information requested by GfK Global regarding the Romanian market for various presentations.

GfK reprezintă sursa de încredere care oferă informații relevante despre piață și despre consumatori și care ajută companiile să ia decizii inteligente. Peste 13,000 de experți în cercetarea de piață îmbină pasiunea lor cu cei 80 de ani de experiență GfK în știința datelor. Aceasta permite GfK să ofere insight-uri globale importante, îmbinate cu expertiza locală, în peste 100 de țări. Prin utilizarea unor tehnologii inovatoare și abilitatea de a lucra cu cifrele, GfK transformă datele din studii în insight-uri acționabile, care să permită clienților săi să-și îmbunătățească avantajul competitiv și să îmbogățească experiențele și alegerile consumatorilor. GfK Romania - Iasi Business Unit este parte integrantă a Grupului GfK din anul 2005 şi realizează activităţi de outsourcing pentru structurile GfK de la nivel naţional şi european. Compania respectă standardele şi procedurile internaţionale, oferind clienţilor săi servicii profesioniste de colectare şi analiză a datelor.

* Prin transmiterea aplicatiei prin intermediul site-ului eJobs exprimati in mod expres faptul ca sunteti de acord ca datele dvs. cu caracter personal, furnizate odata cu transmiterea aplicatiei (Curriculum Vitae, scrisoare de intentie sau alt document pe care il considerati relevant pentru aplicatie), sa fie folosite in scopuri interne, atat de catre GfK Romania – Institut de Cercetare de Piata, cat si de catre GfK Grup (GfK SE) pentru o perioada de 6 luni de zile de la data aplicatiei.

Expirat
Retail Audit Specialist  -  GfK Romania – Institut de cercetare de piata S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles