Gratis

Responsabil Topografie

WEBUILD SPA

Candidatul Ideal

  • Minim 4 ani experienta in lucrari de topografie inginereasca (lucrari de constructii civile sau lucrari de infrastructura)
  • Studii superioare tehnice, preferabil CFDP
  • Cunostinte utilizare computer si programe proiectare – nivel avansat
  • Cunostinte limba engleza - nivel avansat
  • Cunoasterea normelor, principiilor si metodelor topografice in constructii la nivel avansat
  • Bune cunostinte in utilizarea programelor de tip CAD
  • Buna intelegere a proceselor si procedurilor din cadrul santierelor de infrastructura
  • Experienta in utilizarea echipamentelor specifice (Statie totala, echipamente GNSS, Nivela)
  • Permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

Coordonarea echipei de topografi
Verificarea efectuarii masuratorilor topografice specifice lucrarilor de infrastructura
Verificarea efectuarii trasarilor specifice lucrarilor de infrastructura
Utilizarea de programe specializate in prelucrarea masuratorilor
Realizarea si actualizarea planurilor topografice
Efectuarea calculelor matematice si analizarea datelor culese din teren
Respectarea normelor de siguranta si securitate la locul de munca
Extragerea datelor din plansele proiectului (plan situatie, profil longitudinal, profile transversale)
Efectuarea masuratorilor in vederea determinarii volumelor de umpultura/sapatura
Efectuarea masuratorilor si a planurilor AS-BUILT
Raspunde de calitatea colaborarii cu beneficiarul
Stabileşte fiecărui om din subordine, zilnic, sarcinile pe care le are de îndeplinit pe baza volumului de lucrări.

Webuild, the new group born in 2020 from Salini Impregilo, is a leading global player in the construction of large, complex projects for sustainable mobility, clean hydro energy, clean water, green buildings, supporting clients in achieving sustainable development goals .

We bring change to the territories where we operate, building innovative and sustainable works capable of meeting the needs of today's and tommorrow's people.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024