Gratis

Responsabil SSM

AUCHAN RETAIL ROMANIA

Candidatul Ideal

Experienta intr-o pozitie similara - minim 3 ani
Atestat de protectia muncii valabil, conditie obligatorie
Cunostiinte solide legislative privind protectia muncii si PSI
Cunostinte PC (MS Offoce : Word, Excel)
Persoana responsabila ,autonoma,cu initiativa

Descrierea jobului

Asigurarea evaluarii riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala
Asigurarea auditarii securitatii si sanatatii in munca la nivelul unitatii si sa stabileasca nivelul de securitate
Participarea si acordarea avizului la angajarea personalului
Asigurarea evaluarii cunostintelor dobandite in procesul de instruire prin examene, teste, etc
Elaborarea listei cu dotarea personalului cu echipamente individuale de protectie si de lucru
Cercetarea accidentelor de munca si tinerea evidentei acestora
Colaborarea cu serviciul medical in fundamentarea programului de masuri de protectie a muncii
Controlul, pe baza programului de activitate, a tuturor locurilor de munca in scopul prevenirii accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale
Instruirea si informarea salariatilor in domeniul protectiei muncii

Auchan Retail România, parte a grupului Auchan Retail, este specialistul alimentar cu cele mai largi game și prețuri mici, prin care susține puterea de cumpărare a românilor și afirmă rolul de a selecționa și a concepe cele mai bune game de produse, conform nevoilor clienților și tendințelor de consum.

Auchan Retail România este și un actor responsabil care realizează o serie de acțiuni importante pentru promovarea activităților de responsabilitate socială şi integrare a tinerilor, dar şi programe pentru protejarea mediului înconjurător care au drept scop gestionarea deşeurilor, economisirea resurselor etc.

De asemenea, peste tot în lume, angajații Auchan Retail sunt încurajați să își dezvolte pasiunea pentru meserie și împărtășesc viziunea unui comerț în care atenția pentru om și mediu primează față de orice altceva.

Succesul Auchan a fost realizat cu oameni ca tine: motivați, implicați, responsabili și ambițioși. Dacă îți dorești să activezi într-un mediu de lucru civilizat și colegial, cu numeroase posibilități de împlinire profesională, trimite-ne CV-ul

Informații privind Protecția Datelor cu Caracter Personal le regășiți accesând link-ul: https://cariere.auchan.ro/Account/Register#, Termenii și condițiile.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024