Gratis

RESPONSABIL SSM si PSI

STRATEGIC VENTURES SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare tehnice
  • Curs de calificare in domeniul SSM (80 ore sau 180 ore)
  • Curs Cadru tehnic PSI
  • Experienta relevanta de minim 3 ani in domeniu
  • Cunostinte avansate ale legislatiei si normativelor nationale in domeniul SSM si PSI.
  • Abilitati excelente de comunicare si prezentare.
  • Capacitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa.
  • Atentie la detalii si abilitati de rezolvare a problemelor.

Descrierea jobului

Suntem in cautarea unui Responsabil SSM si PSI dedicat si experimentat pentru a se alatura echipei noastre. Punem mare pret ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄pe siguranta si sanatatea angajatilor nostri, oferind un mediu de lucru sigur si sanatos si avem nevoie de o persoana care sa aiba cunostinte solide in domeniul securitatii si sanatatii in munca, precum si in prevenirea si stingerea incendiilor, si care va fi capabila sa implementeze si sa coordoneze toate activitatile legate de aceste domenii.

Responsabilitati:
  • Dezvoltarea si implementarea politicilor si procedurilor SSM si PSI in conformitate cu legislatia in vigoare.
  • Identificarea riscurilor de securitate si sanatate in munca, precum si a riscurilor de incendiu si implementarea masurilor de prevenire.
  • Coordonarea si efectuarea inspectiilor periodice pentru a asigura conformitatea cu normele SSM si PSI.
  • Organizarea si desfasurarea instruirilor si a sesiunilor de formare pentru angajati privind SSM si PSI.
  • Gestionarea documentatiei si raportarii specifice domeniilor SSM si PSI.
  • Colaborarea cu autoritatile si organismele de reglementare pentru a asigura conformitatea si pentru a raspunde solicitarilor si inspectiilor.
  • Investigarea accidentelor de munca si a incidentelor de incendiu si elaborarea rapoartelor si recomandarilor pentru prevenirea recurentei acestora.
Oferim:
  • Salariu competitiv si pachet de beneficii atractiv.
  • Mediu de lucru dinamic si profesionist.
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare in cariera.
  • Participarea la cursuri si traininguri de specialitate.
Abia asteptam sa te cunoastem si sa discutam despre cum poti contribui la succesul echipei noastre!

Strategic Ventures SRL (parte din Grupo BIMBO) a pus in functiune in luna iunie 2020 cea mai mare si moderna Fabrica de paine din Vestul tarii, la Dumbravita, langa Timisoara, strada Bartok Bela nr.1-3 (langa statia Peco Mol).
Publicat 5 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 5 Iul. 2024