Publicat 17 Oct 2018 | Reactualizat 22 Oct 2018 | Expiră 17 Nov 2018

Responsabil SSM si PSI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice;
- Minim 3 ani pe o pozitie similara, intr-o fabrica cu cel putin 50 salariati;
- Detine Certificat de Inspector/ Specialist SSM;
- Constituie avantaj instruirea in domeniul sistemului de management OHSAS 18001 si al Auditului intern;
- Cunostinte temeinice de legislatie privind sanatatea si securitatea muncii;
- Cunostinte avansate MS Office;
- Bune abilitati de instruire si comunicare;
- Capacitate de organizare si control.

Descrierea jobului

  • Organizarea, coordonarea si monitorizarea activitatilor de prevenire si protectie, in conformitate cu legislatia specifica in vigoare;
  • Evaluarea riscurilor privind securitatea si sanatatea angajatilor;
  • Elaborarea unui plan si a instructiunilor de prevenire si protectie in functie de particularitatile activitatii desfasurate;
  • Verificarea modului in care se aplica reglementarile legislative in vigoare si a normele din domeniu;
  • Verifica insusirea si aplicarea de catre toti angajatii a instructiunilor specifice de lucru pe posturi si a masurilor prevazute in planurile de preventie si protectie;
  • Asigura controlul si respectarea reglementarilor legislative in vigoare, identifica pericolele si evalueaza riscurile pentru securitatea si sanatatea muncii inclusiv la alegerea echipamentelor de munca, propune masuri, urmareste implementarea acestora;
  • Tine evidenta posturilor care necesita testarea aptitudinilor si / sau examen medical suplimentar / periodic / control psihologic;
  • Elaboreaza programul de instruire si testare la nivelul companiei;
  • Asigura efectuarea instruirii si informarii personalului in probleme de PM, PSI.

Expirat
Responsabil SSM si PSI  -  Constam Metal

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles