Gratis

Responsabil Siguranta Alimentelor

PROFI ROM FOOD SRL

Descrierea jobului

Noi, #OameniiDeLaProfi,
Suntem agili, flexibili si ne adaptam cu rapiditate noilor tendinte din piata, ne asumam responsabilitatea deciziilor si gasim mereu solutii inovatoare pentru atingerea obiectivelor.
Am invatat sa privim cu curiozitate si deschidere toate beneficiile si oportunitățile aduse de digitalizare, venim mereu cu initiative si dezvoltam concepte noi.
Ne cream propriul drum si ne reinventam de fiecare data cand piata se schimba, pentru ca una dintre competentele noastre cheie este spiritul antreprenorial.
Strategia noastra de resurse umane are la baza conceptul- Be Kind.
Credem ca atunci cand suntem mai zambitori, mai prietenosi, mai buni cu colegii, ori cu clientii nostri, reusim sa gestionam mai usor toate provocarile job-ului de zi cu zi.
Alaturi de # OameniiDeLaprofi vei avea ai parte de experiente faine si intense zi de zi, pentru ca ne ghidam dupa principii sanatoase si valori puternice, care evolueaza odata cu noi DEZVOLTARE, COOPERARE si TRANSPARENTA.

Ce facem noi pentru tine?
Bunatatea este limbajul nostru comun la Profi, iar asta se reflecta in actiunile pe care le desfasuram din grija pentru toti colegii nostri.
- Investim in oamenii care ne reprezinta, oferind traininguri profesionale;
- O platforma de beneficii fixe - beneficii aniversare, discounturi pentru servicii medicale si multe alte oferte negociate cu diversi parteneri, care vin in intampinarea nevoilor tale;
- Oferim posibilitatea dе specializare, dezvoltare profesionala si personala;
- Oferim posibilitati reale dе promovare.

Ce vei face tu pentru noi?
- Elaborezi, monitorizezi si revizuiesti planul HACCP prin emiterea de proceduri si instructiuni de lucru;
- Esti la curent cu cerintele legislative, de calitate si siguranta a alimentului si asiguri aplicarea acestora;
- Realizezi audituri interne ale sistemului de management al sigurantei alimentare;
- Oferi suport magazinelor in relatiile cu autoritatile publice in colaborare pentru rezolvarea eventualelor neconformitati constatate;
- Gestionezi alertele/retragerile de produse neconforme si urmaresti finalizarea intregului proces.

Daca ai:
- studii superioare in cadrul Facultatii de industrie alimentara (Controlul si expertiza produselor alimentare) sau Medicina Veterinara - reprezinta avantaj,
- cunostinte solide ale legislatiei aplicabile in domeniul calitatii si sigurantei alimentare,
- abilitati de comunicare, organizare, atentie la detalii,
- experienta in elaborarea procedurilor HACCP,
- cursurile de audit intern constituie avantaj,
- permis de conducere - categoria B.

Join Profi!
#OameniiDeLaprofi
fac Echipa buna impreuna!

Povestea Profi incepe in anul 2000, in Timisoara si in prezent suntem recunoscuti drept compania de retail modern cu cea mai mare extindere geografica din Romania, avand peste 1.600 de magazine prezente in 700 localitati.
De peste 10 de ani, Profi dezvolta proiectul „Magazine Partener”, un proiect strategic, deschis atât angajaților Profi, cât și persoanelor din afara rețelei, care isi doresc propriul business cu resurse si sustinere profi. La finalul anului 2022, peste 1000 din magazinele Profi erau deja gestionate de Parteneri Profi!
#OameniiDeLaProfi este comunitatea noastra de peste 27 000 de colegi, parte a celui mai mare angajator din mediul privat din Romania.

PROFI ROM FOOD S.R.L. si magazinele Partener ale companiei prelucrează datele dumneavoastră cu caracter personal având ca temei acțiunile privind personalul (gestionarea forței de muncă, acoperirea nevoilor de personal, recrutare) respectiv pentru a face demersuri la cererea dvs. înainte de încheierea unui contract individual de muncă. Limitam transferul datelor personale către terti contractuali în cadrul activităților de recrutare și stocăm aceste informații până la data acoperirii postului vacant, cu exceptia cazurilor in care activitaatea de recrutare este realizata pentru si in numele magazinelor Partener Profi. Dacă nu sunteți recrutat pe postul pentru care ați aplicat vom stoca datele pentru o perioadă care nu va depăși 6 luni de la data transmiterii datelor cu caracter personal. Dacă aplicați la un post deschis la nivelul companiei noastre prin intermediul unei platforme de recrutare cu care colaboram, vă rugăm să contactați această companie direct pentru a vă informa în legătură cu condițiile de stocare a datelor dumneavoastră de către respectiva companie.

După acest termen, datele transmise în scopul recrutării inclusiv CV-ul, vor fi șterse sau distruse din evidențele noastre sau putem continua stocarea acestora în vederea contactării dvs. pentru viitoare poziții deschise în cadrul Profi sau al magazinului Partener Profi, numai cu acordul dvs. scris și pentru perioada de timp agreată. În orice moment, vă puteți retrage consimțământul acordat pentru stocarea de către noi sau a magaziului Partener Profi a datelor personale transmise în vederea recrutării. De asemenea, vă aducem la cunoștință că în conformitate cu Regulamentul General privind Protecția Datelor (GDPR), beneficiați de drepturile menționate în Regulament. Ne puteți contacta pentru transmiterea solicitărilor în legătură cu activitățile de prelucrare a datelor personale pe adresa de e-mail: dpo@profi.ro

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024