Gratis

Responsabil service retururi/garantii

Tenq Online S.R.L.

Candidatul Ideal

Angajam persoana dinamica si flexibila pentru magazin online in functia de responsabil service retururi/garantii.

! Locatia : Prelungirea Garii Catelu, Nr.12 !

Cum ne dorim sa fie viitorul nostru coleg/a :
-inclinat spre partea tehnica;
- experienta pe un post similar reprezinta un avantaj;
- cunostinte operare calculator;
- buna organizare si gestionare a timpului;
- rapiditate, dexteritate, atentie distributiva;
- persoana responsabila si dinamica.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Primeste si evalueaza produsul defect de la client.
- Ofera solutii din punct de vedere tehnic.
- Constata defectiunile si asigura un bun proces de rezolvare al acestora.
- Gestioneaza stocul de retururi/resigilate din magazine si propune discount (dupa caz).
- Verifica integritatea produselor returnate/resigilate si garantia conform documentelor de achizitie.
- Verifica si se asigura ca termenul legal de returnare/inlocuire produse defecte este respectat.
- Faciliteaza recuperarea contravalorii produselor inlocuite prin executarea demersurilor necesare.
- Urmarirea produsului defect in vederea creditarii de catre furnizor a acestuia.

Beneficii:

-pachet salarial atractiv;
-contract de munca pe perioada nedeterminata;
-echipa tanara, mediu de lucru placut;
-bonusuri de performanta;
-program de luni-vineri (09:00-17:30).

Cu experienta a peste 300.000 de clienti fericiti, echipa Tenq vine in intampinarea noilor vizitatori cu o gama variata de produse inovative menite sa iti usureze activitatea sau sa iti imbunatateasca stilul de viata.
Filosofia Tenq se bazeaza pe relatia de incredere dintre vanzator si cumparator, incercand cu fiecare client sa devenim un partener de nadejde si un loc in care revii de fiecare data cu siguranta unei cumparaturi reusite.

Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 26 Mai 2024