Gratis

Responsabil Receptie/ Front Desk

Liceul Varlaam Mitropolitul

Candidatul Ideal

Căutăm responsabil recepție cu următorul profil:

-Abilități de relaționare și comunicare în echipă;
-Viteză de reacție și capacitate de rezolvare a problemelor;
-Prezență plăcută, atitudine caldă, prietenoasă;
-Empatie și răbdare;
-Atenție la detalii;
-Capacitate de adaptare, inițiativă, planificare și orientare spre rezultat;
-Simțul misiunii;
-Inteligență emoțională dezvoltată;
-Dorință de învățare și dezvoltare personală;
-Deschidere către spiritualitate;
-Limba engleză – nivel mediu;
-Experiența ca asistent manager de minimum 1 an (constituie un avantaj);
-Bune cunoștințe de MS Office si Internet (Google Drive, Gmail).

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:

-Primirea părinților și a vizitatorilor şi direcţionarea acestora conform programărilor;
-Preluarea solicitărilor din partea părinților și a vizitatorilor;
-Programarea întâlnirilor cu părinții pentru manageri, învățători, profesori;
-Gestionarea alocării spațiilor pentru întâlniri, evenimente, etc. ;
-Preluarea și transmiterea corespondenței și documentelor specifice activității de secretariat;
-Coordonarea programului de cluburi de la școala primară.
-Program L-V: 08:00 - 17:00

Ce oferim?

Un job pe termen lung, într-o echipă caldă, spirit de familie, în creștere, cu standarde și valori puternice.
Oportunitatea de dezvoltare personală a inteligențelor: cognitiva, emoțională și spirituală.
Pachet salarial în concordanţă cu performanţa şi rezultatele obţinute.

Școala „Varlaam Mitropolitul” este o școală privată care oferă educație pe etapele de vârstă preșcolară – liceu. Cu o experiență de peste 12 ani și peste 500 de elevi înscriși în sistemul de educație, Școala Varlaam crede într-un model educațional tridimensional, educație cognitivă, emoțională și spirituală și are ca valori:

-Credinţa (în Dumnezeu şi în sensul spiritual al vieţii omului);

-Excelenţa şi responsabilitatea;

-Iubirea (dragostea de frumos, respect pentru om/ diversitate, familie, adevăr);

-Discernământul (gândirea critică şi creativă, deschiderea către cunoaştere).
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024