Gratis

Responsabil rapoarte productie

Heidelberg Materials România S.A.

Candidatul Ideal

Societatea HeidelbergCement România S.A. organizează un proces de selecție pentru ocuparea unui post vacant de Responsabil rapoarte producție, pentru punctul de lucru Fabrica de ciment Fieni, jud. Dâmbovița.

Cerințele postului
Studii și experiență:
  • Absolvent studii medii, prezintă avantaj studiile superioare;
  • Reprezintă avantaj experiența pe o poziție similară;

Cunoștințe și abilități necesare:
  • Abilități de comunicare, lucru în echipă și relaționare la toate nivelurile ierarhice;
  • Abilitatea de a identifica soluții și de a rezolva probleme, într-un mod flexibil, autonom, cu o supervizare minimă. Rezistență la situații generatoare de stres;
  • Demonstrează inițiativă, persuasiune și capacitate de a lua decizii fundamentate;
  • Corectitudine, seriozitate, rigurozitate, spirit de observaţie, atenţie;
  • Orientat către detalii, abilitate de a îndeplini mai multe sarcini și de a prioritiza sarcinile cu termene limită stricte;
  • Abilități avansate de utilizare MS Excel, utilizare SAP fiind un avantaj;
  • Cunoștințe limba engleza nivel mediu reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:
  • Întocmește rapoarte zilnice și lunare, ca de exemplu:
    • rapoarte zilnice privind funcționarea principalelor utilaje din fabrică;
    • raportul de producție, mișcarea materialelor produse finite și semi-finite;
    • rapoarte privind anumite consumuri aferente echipamentelor principale din fluxul de fabricație;
    • raportul de producție pentru carierele fabricii;
    • rapoarte centralizatoare pentru diferite activități specifice departamentului / fabricii de ciment;
    • alte rapoarte solicitate de managementul fabricii de ciment;
  • Colaborează cu persoana responsabilă de controlul stocurilor pentru a se asigura de acuratețea raportărilor de stoc;
  • Gestionează documentele sistemelor de management aplicabile in cazul Departamentului Tehnic;
  • Participă la elaborarea documentației pentru planul anual de producție.

Procesul de selecție constă în următoarele probe:
  • Testare a cunoștințelor MS Office – probă practică;
  • Interviu.

În cazul în care considerați că îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs., până la data de 28 aprilie 2024, la adresa: recrutare-hr@ro.heidelbergmaterials.com.

Doar candidaţii care corespund profilului comunicat vor fi contactaţi.

Descrierea companiei

Cine suntem
We are “material to build (y)our future”!

Cu 51,000 de angajați în peste 50 țări la nivel mondial și o istorie impresionantă de peste 150 ani de experiență, Heidelberg Materials este unul dintre cei mai mari producători de materiale de construcții din lume, cu poziții de leader de piață în ciment, agregate și betoane. Produsele noastre sunt utilizate pentru construcția de case, infrastructură și facilități comerciale și industriale, satisfăcând astfel cerințele în creștere pentru locuințe, mobilitate și dezvoltare economică.

Cultura noastră organizațională se bazează pe echipe solide, focus puternic asupra nevoilor clienților, creativitate și deschidere spre inovare, precum și gândire & acțiuni sustenabile. În calitate de precursor pe calea neutralității carbonului și a economiei circulare în industria materialelor de construcții, depunem eforturi pentru a identifica materiale și soluții sustenabile. Suntem ambițioși și depășim toate granițele pentru a consolida inovația și a aprofunda parteneriatele cu clienții noștri.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024