Gratis

Responsabil punct de lucru Rent a Car

ȚIRIAC AUTO RENT S.R.L.

Candidatul Ideal

Țiriac Auto Rent, acum și la Oradea! Odată cu deschiderea noului punct de lucru, îl căutăm și pe viitorul coleg care să ne completeze echipa și activitatea din postura de Responsabil punct de lucru Rent a Car!

Suntem în căutarea unei persoane orientate către identificarea de soluții, cu bune aptitudini de vânzări, care lucrează foarte bine individual, dar și în echipă.Totodată, ne dorim să ai:
  • Studii superioare, cunoștințe de limba engleză (nivel conversațional) și MS Office;
  • Permis auto (categoria B primordial) de minimum 3 ani;
  • Disponibilitate de lucru extra-hour (Rent a Car este un domeniu provocator, ce implică flexibilitate în afara programului conventional de lucru);
  • Experiență în domeniul rent a car.

Descrierea jobului

Ca Responsabil punct de lucru Rent a Car, te vei ocupa de:
  • Gestionarea portofoliului de clienți (și extinderea acestuia), dar și a parcului auto și pregătirea autoturismelor pentru livrare (revizii, consumabile, evidențe consumuri, reparații daune, menținerea relațiilor cu unitățile service sau societățile de asigurări, urmărirea expirării rovinietelor, ITP, RCA, etc.);
  • Asigurarea îndeplinirii tuturor formalităților anterior predării mașinii către client (contract, proces verbal livrare/returnare, urmărirea încasării facturilor chirie și garanție, etc.);
  • Livrarea și colectarea mașinilor;
  • Corespondența cu echipa din București și alinierea cu aceasta în ceea ce privește activitatea și practicile de lucru.

Cum sună? Dacă nu te-am convins încă, fii atent ce îți oferim:
  • Salariu motivant la care se adaugă și tichete de masă;
  • Bonus variabil în funcție de realizări;
  • Concediu de odihnă de 24 de zile lucrătoare pe an;
  • Pachet de asigurare medicală;
  • Diverse programe și proiecte pentru echipă, cum ar fi serviciul Bookster.

Tiriac Auto Rent face parte din Tiriac Group si ofera servicii de inchiriere autoturisme in regim rent-a-car si termen lung. Ne adresam atat persoanelor fizice cat si persoanelor juridice. Fiind parte a grupului Tiriac, obiectivele noastre pe termen mediu si lung sunt similare cu cele ale grupului si au ca element central consolidarea relatiei client – companie – marca.

Tiriac Auto Rent are la baza expertiza grupului, de peste 30 ani, in domeniul serviciilor auto, membrii echipei noastre avand o experienta vasta in domeniul inchirierilor de autoturisme. Strategia noastra pe termen mediu si lung este orientata catre oferirea unor servicii premium excelente, inovative si personalizate nevoilor clientilor nostri. Punem accent pe satisfactia lor, de aceea siguranta, promptitudinea si calitatea sunt doar o parte dintre atributele noastre.

Compania isi doreste sa redefineasca excelența în servicii atat prin oferirea unei experiente de inchiriere unice si placute, cat si prin dezvoltarea unor servicii de loializare de neegalat pentru clienții sai. Am ales sa oferim servicii premium si sa aducem in echipa noastra specialiști care sunt dedicati, au o atitudine pozitiva și au cunoștințe aprofundate in domeniu. La baza promisiunii de a ne dezvolta in permanenta se afla spiritul nostru competitiv, de aceea luam in calcul fiecare posibilitate pentru a ne îmbunătăți serviciile, pentru a depasi asteptarile celor care ne trec pragul – prin cunostinte, atentie la detalii si pasiune pentru excelenta.
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024