Responsabil/ofiter relatii internationale

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Diplomă de licență;
  • Nivel avansat de competență a limbii engleze;
  • Fluenta in comunicarea scrisa, limbaj corporate, gestionarea relațiilor externe;
  • min. 3-5 ani de experiență similară;
  • Competent în Microsoft Office;
  • Pasiune pentru sectorul de energie, bursier, piata de capital;
  • Abilități organizaționale puternice care reflectă abilitatea de a efectua și prioritiza mai multe sarcini cu o atenție excelentă la detalii;
  • Abilități interpersonale puternice și abilitatea de a construi relații cu părțile interesate, inclusiv personalul, conducerea, partenerii externi.

Descrierea jobului

  • Finalizează o varietate de sarcini administrative, inclusiv programarea întâlnirilor;
  • Aranjează și gestionează toată logistica pentru întâlnirile și evenimentele structurii de management;
  • Servește ca principal punct de contact pentru circumscripțiile interne și externe cu privire la toate aspectele legate de manager, inclusiv cele cu caracter confidențial;
  • Asigura comunicarea inter-instituționala, fluenta in limbaj corporate;
  • Implicarea in proiecte europene cu institutii similare (reprezinta avantaj).

Oportunitățile dvs. de creștere personală
  • Oportunitatea de a vă angaja într-un mediu interesant si implicarea in proiecte provocatoare;
  • Sprijin profesional si colaborare permanenta cu echipa;
  • Oportunități de dezvoltare profesională în cadrul companiei;
  • Mediu de lucru dinamic și inspirational într-o poziție care implică o responsabilitate mare;
  • Abordare proactiva demonstrata pentru rezolvarea problemelor;
  • Jucător de echipă creativ, eficient si independent;
  • Capacitate dovedită de a gestiona informațiile confidențiale cu discreție, de a fi adaptabil la diferite cerințe și de a demonstra cel mai înalt nivel de servicii și răspuns pentru clienți.

Bursa Română de Mărfuri are ca obiect de activitate administrarea pieţelor de interes public, organizate potrivit Legii 357/2005 privind bursele de mărfuri si serviciile de intermediere financiara potrivit Legii 126/2018. Bursa Română de Mărfuri asigura membrilor si clienților sai condiții centralizate de negociere pentru: vanzari si cumpărări la vedere sau la termen pe Piața la disponibil având ca obiect bunuri fungibile sau titluri reprezentative de mărfuri, vanzari si achiziții de mărfuri, servicii sau lucrări pe Piața licitațiilor.

Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 27 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos