Gratis

Responsabil Mediu & SSM

SC MODULO DECORATIVE SOLUTIONS SRL

Candidatul Ideal

Cautam un Responsabil de Mediu & SSM pentru fabrica noastra din Turda. Aceasta pozitie implica gestionarea riscurilor de mediu si sanatate ocupationala si promovarea practicilor sustenabile in cadrul companiei.

Cerinte:
  • Studii relevante in domeniul EHS, cu accent pe managementul mediului si sanatatii ocupationale;
  • Experienta in implementarea si gestionarea programelor de mediu, sanatate si securitate in munca;
  • Cunostinte despre reglementarile legale si nationale in domeniul mediului si sanatatii ocupationale;
  • Abilitati excelente de comunicare si prezentare;
  • Limba Engleza nivel mediu-avansat;
  • Abilitati in lucrul cu Excel, Word, PowerPoint.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Gestionarea riscurilor de mediu si sanatate ocupationala;
  • Asigurarea conformitatii cu reglementarile legale-nationale,internationale;
  • Formare si constientizare pentru angajati privind mediu si sanatate ocupationala;
  • Dezvoltarea si implementarea initiativelor de dezvoltare sustenabila;
  • Investigarea incidentelor si raportarea performantei mediului si sanatatii ocupationale.

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Bonusuri in functie de performante si obiective;

MODULO concepe solutii pentru amenajarea locuintelor cu piatra si caramida decorativa inca din anul 1984. De la inceputurile sale, Modulo a fost in cautare de tehnologii noi pentru a integra frumusetea pietrei si caramizilor in decorul caselor in mod accesibil si usor.

MODULO este lider pe aceasta piata si este cel mai mare producator de placare cu piatra din Europa. La origine o companie franceza, are productia localizata in Romania, la Turda si exporta peste 50% din capacitate pe tot mapamondul, incluzand aici SUA, Africa de Sud, Japonia etc.
Increderea, Profesionalismul, Respectul si Dinamica sunt valorile noastre.

MODULO a fost primul care a introdus in Europa conceptul de placare cu piatra pe baza de kit de instalare care include toate componentele necesare, astfel incat piatra sa fie instalata cu usurinta pe peretii interiori sau exteriori fara ajutorul unui instalator profesionist sau zidar. Acest concept de instalare reprezinta acum standardul pe piata din intreaga lume. Autenticitatea si calitatea produselor Modulo diferentiaza Modulo de ceilalti producatori si au contribuit la reputatia si succesul sau.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024