Gratis

Responsabil Inginer Productie

General Membrane

Candidatul Ideal

1) Absolvent de studii superioare de specialitate (inginer) ;
2) Experiența de minim 2 ani in domeniul industrial, experienta in mentenanta;
3) Cunostinte ale pachetului Microsoft Office (word, excel, outlook)
4) Persoana muncitoare, punctuala, sociabila, proactiva, responsabila, rezistenta la stres;
5) Cunoscator de limba engleza (nivel mediu).

Descrierea jobului

1)Stabilirea prioritatilor de productie / utilizare a masinilor / distribuirea sarcinilor catre operatori - Comunicarea subordonatilor planului de productie, normelelor ce trebuie realizate, precum si rezultatele atinse;
2) Monitorizarea realizarii activitatilor de productie in conformitate cu procesul definit si cerintele de calitate;
3) Completarea cu date reale si corecte a rapoartelor de productie, asigurand transmiterea acestora in timp real;
4) Stabilirea impreuna cu echipa de specialitate a planului de mentenanta a masinilor si instalatiilor din dotarea sectiei de productie, in functie de prioritati;
5) Colaboreaza cu departamentul logistica, facturare, vanzari si departamentul financiar-contabilitate;
6) Asigurarea de respectarea regulilor de protectie a muncii de catre operatorii din subordine, si sedintele periodice de instructaj sunt tinute cu regularitate in conformitate cu planul dat de catre departamentul de specialitate;
7) Intocmeste rapoarte specifice privind activitatea desfasurata;
8) Asigurarea desfasurarii productiei intr-un climat de lucru pozitiv ;
9) Atitudine profesionala in relatiile pe care le are cu toti angajatii si colaboratorii companiei

Compania GENERAL MEMBRANE SA este specializata in productia si comercializarea de sisteme de hidroizolatii si termoizolatii, reusind in scurt timp de la infiintare sa se impuna pe piata materialelor bituminoase din Romania, prin raportarea permanenta la cele mai inalte standarde ale calitatii utilizate la nivel international. Calitatea excelenta si relationarea individualizata la nevoile fiecarui client in parte au facut ca produsele noastre sa fie preferate si recomanadate ferm de catre constructori. Beneficiind de experienta si forta GENERAL MEMBRANE SpA Italia, unul dintre cei mai apreciati producatori Europeni ale carui produse sunt recunoscute si distribuite in peste 60 de tari, pe toate continentele, avantajele GENERAL MEMBRANE ROMANIA sunt sustinute de argumente puternice, legate atat de tehnologia utilizata, dar si de preocuparea constanta fata de mediul inconjurator.
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024