Responsabil Facturare

OMCO ROMANIA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent/a de studii medii sau superioare finalizate, de preferinta domeniul economic
  • Cunostinte operare PC, Office (Word, Excel, Outlook)
  • Experienta pe un post similar - minimum 1 an - criteriu obligatoriu
  • Experienta in lucrul cu programe de tip ERP - reprezinta in avantaj
  • Limba engleza - nivel mediu (scris si inteles) - criteriu obligatoriu
  • Persoana responsabila si organizata
  • Abilitati de comunicare si relationare

Descrierea jobului

  • Factureaza comenzile livrate si serviciile catre clienti;
  • Lucreaza in SAP pe functii specifice de facturare: verificare stocuri produse finite, emitere avize livrare, emitere facturi, note de credit / debit;
  • Tine evidenta intrarilor-iesirilor de materie prima si a comenzilor livrate;
  • Verifica si arhiveaza documentele administrative;
  • Realizează diverse activități complementare pentru a sprijini procesul de facturare și departamentul financiar in procedura de inchidere de luna;
  • Emite documentele/rapoartele solicitate.

Postul este disponibil pentru un contract determinat de 2 ani.

La OMCO Romania vei gasi un loc de munca stabil si un pachet salarial motivant care include si:
- tichete de masă - 20 lei/zi,
- tichete cadou,
- bonus de eficienta,
- sporuri pentru orele suplimentare si de noapte,
- abonament transport in comun,
- asigurare medicala privata,
- conditii bune de lucru,
- sansa de a lucra intr-o companie cu posibilitati de dezvoltare profesionala pe termen lung.

OMCO este o companie multinationala infiintata in 1964 in Belgia si care isi desfasoara activitatea in industria sticlei, fiind lider european in productia de matrite pentru sticla. Grupul OMCO si-a extins activitatea in Romania in anul 2005 prin deschiderea unei unitati de productie la Iasi, care in prezent numara peste 400 de angajati.
Din 2013 Grupul OMCO si-a extins domeniul de activitate prin OMCO Machining - producator de componente pentru industria automotive.
Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 9 iun. 2022 Expiră 11 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos