Gratis

RESPONSABIL DE MEDIU

CON-A

Candidatul Ideal

Cunoștințe legislative solide în domeniul Protecției Mediului;
Studii superioare finalizate de Protecția Mediului, Ingineria Mediului, Ecologie, Economia Mediului sau alte domenii conexe;
Experiență de minim 2 ani în:
- efectuarea calculelor și raportărilor către Autoritățile de mediu din România și a auditurilor de mediu;
- realizarea și verificarea dosarelor de trasabilitate deșeuri;
- realizarea documentației pentru gestiunea actelor de reglementare de mediu;
Cunoștințe operare MS Office;
Fermitate, capacitate de a oferi exemplu personal, consecvență în aplicarea regulilor, orientare spre rezultate, proactivitate, spirit de echipă;
Disponibilitate pentru deplasări frecvente;
Cunoștințe limba engleză – nivel mediu/avansat constituie avantaj;
Certificat de Specialist Managementul Deșeurilor, Responsabil de mediu, Auditor de mediu, etc. constituie avantaj;
Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Locație: Sibiu
Departament: Execuție

Descrierea rolului:
  • structurarea și implementarea procedurilor specifice de mediu în șantiere;
  • verificarea periodică a respectării procedurilor, pe teren (rolul presupune deplasări la șantiere)
  • cunoașterea legislației în vigoare privitoare la Protecția Mediului;
  • aplicarea prevederilor legale;
  • aplicarea procedurilor de calitate;
  • gestionarea cerințelor legate de mediu;
  • elaborarea unui program de management corespunzător;
  • realizarea de audituri interne;
  • coordonarea unui program de instruire a angajaților;
  • monitorizarea factorilor de mediu;
  • elaborarea documentației necesare companiilor;
  • raportarea activității de mediu;
  • supravegherea activității;
  • evaluarea riscului;
  • inițierea de proiecte de sustenabilitate;
  • coordonarea trasabilității deșeurilor periculoase și nepericuloase;

Beneficii:

Pachet salarial motivant, bonusuri;
Posibilitatea integrării într-o echipă tânără, caracterizată prin performanță și succese dovedite;
Posibilitatea de a fi în permanență la curent cu ultimele noutăți în domeniul instalațiilor mecanice industriale, rezidentiale, pt. retail și sport;
Dezvoltare profesională (programe de practică, internship, mentorat, cursuri);
Cazare asigurată în deplasare;
Reduceri la servicii medicale, asigurări medicale;
Reduceri la achizițiile de produse și servicii de la comercianții parteneri;
7Card, Bookster;
Parteneriat bancar.

CON-A este o firmă românească cu capital integral privat, fondată în anul 1990. În prezent CON-A este compania-mamă a unui grup de firme cu peste 1.000 de angajați și un portofoliu de lucrări de peste un miliard de euro. Principalele servicii oferite sunt: antreprenoriat general pentru construcții civile și industriale, proiectare, execuție, instalații electrice și mecanice, furnizare de materiale și structuri pentru construcții. CON-A este cel mai experimentat constructor român pe segmentul proiectelor industriale, cu peste 110 fabrici construite de-a lungul celor 33 de ani de experiență pe piață.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 7 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024