Gratis

Responsabil CQ- MOGOSOAIA

MARISTAR COM SRL

Candidatul Ideal

  • diploma inginer constructii civile/ cai ferate, drumuri si poduri/ constructii hidrotehnice;
  • CV si documente justificative care sa ateste experienta in pozitia de inginer asigurarea calitatii/inginer resp calitate/ inginer control calitate sau similar, in cadrul unui contract de supervizare/executie lucrari pt constructie noua si /sau modernizare si /sau largire de strada de categoria intai, si /sau drum judetean si sau drum national si/sau drum expres si /sau autostrada.
  • obligatoriu experienta minim 5 ani in constructii;
  • cunostinte solide privind Legea nr. 10 / 1995 - Calitatea in Constructii si Normative in Constructii
  • permis auto obligatoriu;
  • cunostinte operare calculator;
  • persoana activa,foarte bine organizata;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Respectă legislaţia şi reglementările tehnice specifice activităţii domeniului pentru care a fost autorizat;
- Implementează şi menţine Sistemul de Asigurare a Calităţii în domeniul de autorizare;
- Asigurarea derularii, in conditii bune, a fazelor determinante si controalelor organizate de Inspectoratul de Stat in Constructii (ISC);
- Intocmirea Planului Calitatii pentru santierele noi, cu includerea Planurilor de Control Calitate,
- Verificari si Incercari (PCCVI) pentru fiecare categorie de lucrari, si transmiterea lor catre ISC si Beneficiar.
- Intocmirea Procedurilor Tehnice de Executie/Instructiunilor de Lucru si implementarea lor pe santier aferent fiecarei categorii de lucrari, in colaborare cu inginerii numiti pe fiecare proiect.
- Participarea la receptia la terminarea lucrarilor si finala alaturi de Beneficiar;
- Răspunde de măsurile propuse pentru înlăturarea neconformităţilor;
- Verifică calitatea remedierilor executate;
- Răspunde de îndeplinirea prevederilor „Planului Calităţii” adoptat de agentul economic prin Sistemul propriu de Conducere şi Asigurare a Calităţii

Maristar Com a raportat în 2022 cele mai bune rezultate din istoria de 16 ani a companiei, o cifră de afaceri de 196.9 milioane de lei, în creștere cu circa 12 % comparativ cu rezultatele din 2021.
Compania a devenit renumită în domeniul construcțiilor civile, rezidențiale, dar și în infrastructură și lucrări de geniu civil.
În prezent, cele mai importante proiecte de infrastructură în care este implicată compania, au o valoare de peste 130 de milioane de lei.
Continuăm să ne extindem pe segmentul de infrastructură, având experiența tehnică pentru a derula proiecte complexe cum sunt cele de reabilitare și construcție de poduri.
La inceputul anului 2024 vom lansa cea mai mare investiție, un nou proiect rezidențial major, pe un teren de aproape 6,5 hectare achiziționat recent în municipiul Ploiești, județul Prahova, evaluat la 120 millioane de euro.
Maristar Com S.R.L. a derulat peste 130 de proiecte civile, industriale și de infrastructură, are peste 180 de angajați și o flotă cu peste 100 de utilaje și instalații.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024