Gratis

Responsabil Clientela Premium Invest Bucuresti (determinat)

Raiffeisen Bank

Candidatul Ideal

• Studii universitare, ideal in domeniul financiar-bancar/piete de capital/fonduri de investitii
• Minim 2 ani experienta in pozitii de administrare relatii clienti/vanzare in domeniul bancar.
• Cunostinte despre piete financiare in ansamblu, produse de trezorerie, produse de investitii si piete de capital
•Constituie avantaj experienta anterioara in pozitii de Private Banking, Premium, asset management, brokeraj/piete de capital/fonduri de investitii
• Limba engleza – nivel avansat.

Descrierea jobului

• Mentine si dezvolta relatii de business cu clientii existenti din portofoliul alocat, contribuie activ la cresterea satisfactiei clientilor prin construire a unei relatii de colaborare pe termen lung
• Identifica si inroleaza clienti externi noi si/sau migreaza clienti din alte segmente care indeplinesc conditiile de migrare in Premium Invest
• Identifica nevoile financiare ale clientilor si recomanda solutii de investitii adecvate
• Monitorizeaza calitativ si cantitativ portofoliul de produse pentru clientii din regiunea alocata
• Participa la dezvoltarea de noi procese, produse, tactici sau strategii
• Executa orice alta sarcina legata de fluxul firesc al activitatii si misiunea postului, inclusiv diverse rapoarte de activitate solicitate de superiorii functionali ( se aplica pentru toate nivelurile de specializare)

Echipa Raiffeisen Bank se mandreste cu un istoric de 25 de ani pe piata romaneasca. Privim spre viitor cu proiecte bancare dezvoltate intern pentru a sprijini diferite forme de investiții in economie dar si bunastarea persoanelor rezidentiale.

De asemenea, bankingul digitalizat nu poate fi atins fara consolidarea echipelor de lucru interne dar si prin creearea unui mediu in care dezvoltarea competentelor si a caracterelor sa fie o constanta.

Colaborarea, Responsabilitatea, Învățarea și Proctivitatea sunt valorile noastre, pe care ne bazăm pentru a construi un ecosistem financiar de referință în toate țările unde activăm.

In Romania, suntem o echipă de peste 5000 de profesioniști responsabili. Gândim pe termen lung și promovăm parteneriatul, integritatea, respectul și diversitatea.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024