Responsabil Calitate Schimb

PREH ROMANIA - 13 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii/ studii universitare;
  • Disponibilitate de lucru în schimburi;
  • Cunoștințele de Core Tools ( 5Why?, Ishikawa, raport 8D, Is/Is Not? etc.) reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe de desen tehnic;
  • Cunoștințe PC: Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);

Descrierea jobului

  • Aprobarea producției;
  • Întocmirea alertelor de calitate;
  • Analiza pieselor rebut;
  • Urmărirea indicatorilor de performanță (ex. eficiența filtrelor de control);
  • Validarea modificărilor de parametri/ intervenții tehnice;
  • Înregistrarea rapoartelor zilnice de calitatea și arhivarea acestora în sistem;
  • Întocmirea rapoartelor săptămânale PPM pe baza rapoartelor zilnice înregistrate în sistem și afișarea acestora.

Renumit furnizor de componente auto care îşi axează producţia din locaţia Parcul Industrial Brasov pe comutatoare multifuncţionale pentru volan, elemente centrale de comandă şi pe sisteme de control a climatizării pentru producători de automobile lideri de piaţă. Pe plan mondial, Grupul Preh, activează cu un număr de peste 6500 de angajaţi în firmele sale din Germania, Portugalia, Mexic, USA, China şi România. Activităţile de dezvoltare şi tehnologiile de la Preh se concentrează pe soluţii mecatronice inteligente pentru constructori renumiţi de vehicule. Aproximativ 95% din cifra de afaceri realizată a venit din sectorul auto.

In Romania exista doua centre de dezvoltare: Iasi si Brasov.

Publicat 28 iun. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos