Gratis

Reprezentat vanzari - limba germana

GLAS EXPERT - Popesti Leordeni

Candidatul Ideal

De peste 21 de ani punem sticla în valoare, prin proiecte complexe și de amploare la nivel național și internațional!

În acest moment al evoluției noastre, ne mărim echipa și vrem să atragem în povestea noastră de succes, un coleg care să ocupe postul de Reprezentant Vânzări, bun cunoscător al limbii germane, motivat și determinat, care să promoveze și să vândă proiectele și produsele noastre inovative și calitative unui număr cât mai mare de clienți.

Oferim un mediu de lucru stimulativ, unde inovația și pasiunea sunt încurajate.

Dacă ești pregătit să te alături unei echipe de profesioniști, așteptăm să te cunoaștem!

Candidatul ideal:

1. Experiență de minim 5 ani în vânzări, în domeniul construcții;
2. Studii tehnice: Construcții, Politehnică, Arhitectură;
3. Excelente abilități de comunicare, negociere și persuasiune;
4. Limba germană nivel avansat; limba engleză nivel avansat;
5. Cunoașterea pachetului MS Office - nivel avansat;
6. Permis conducere categoria B.

Lucrările noastre se găsesc în orașe precum Detroit, Montreal, Casablanca, Berlin, Baku, Tel Aviv, Doha, Paris și nu în ultimul rând în întreaga Românie.

Cu o experiență vastă și o echipă de profesioniști dedicați, suntem cunoscuți pentru inovație, calitate și servicii ireproșabile.

Descrierea jobului

Responsabilitățile noului nostru coleg vor fi legate în principal de piața din Germania:

1. Identifică și contactează potențiali clienți: arhitecți, proiectanți, designeri, dezvoltatori imobiliari, AG etc. pentru prezentarea și promovarea produselor companiei;
2. Derulează un proces de vânzare consultativă, negociază și încheie contracte de vânzare în condiții avantajoase pentru ambele părți;
3. Oferă consiliere și soluții personalizate clienților în funcție de nevoile și cerințele lor specifice;
4. Urmărește progresul vânzărilor și menține o relație bună cu clienții pentru a asigura satisfacția și loialitatea acestora;
5. Construiește și menține relațiile cu clienții existenți;
6. Urmărește să fie mereu la curent cu tendințele din industrie, cu concurența și cu nevoile pieței pentru a putea adapta strategiile de vânzare.
7. Vizitează și menține relații de lungă durată cu clienții din zona arondată;
8. Monitorizează și raportează rezultatele vânzărilor către șeful direct;
9. Actualizează baza de date cu clienții și potențialii clienți ai companiei;
10. Participă la târguri și evenimente de promovare;
11. Are responsabilitatea de a-și îmbunătăți constant abilitățile de vânzare, de a participa la training-uri și de a rămâne la curent cu cele mai bune practici din domeniu.

Beneficii:

- Oportunitatea de a lucra într-o companie de top, cu o echipă dinamică și profesionistă;
- Pachet salarial competitiv;
- Oportunități de dezvoltare profesională într-un mediu de lucru dinamic, stimulant, care îți pune la dispoziție toate resursele necesare pentru că tu să aduci valoare echipei și businessului.

Glas Expert este un grup de firme ce a fost fondat în anul 2002 și are ca principal obiect de activitate procesarea sticlei plane precum și producția de sticlă pentru diverse industrii. Prelucrăm sticlă în variate tipuri: sticlă finisată, sticlă securizată, sticlă laminată, sticlă printată ceramic, sticlă emailată ceramic, sticlă curbată, sticlă sablata mecanic, etc. Pentru o imagine completa cu ceea ce facem ne poti vedea aici: https://xglas.eu

Misiunea Glas Expert este să furnizeze soluții inovatoare din sticlă de înaltă calitate, inspirând încredere prin respectarea promisiunilor și colaborând cu parteneri din industria designului industrial pentru a crea produse durabile, elegante și funcționale. Ne străduim să aducem lumină și calitate în fiecare proiect, contribuind la transformarea industriei prin înlocuirea metalului și plasticului cu sticla și stabilind noi standarde de durabilitate și inovație.

Glas Expert - Brand global de referință în industria sticlei. Furnizăm produse calitative și onorăm promisiunile. Ne extindem la nivel mondial, colaborând cu companii importante din designul industrial. Prin listarea la bursă, obiectivul nostru este să atragem capitalul necesar pentru a duce Glas Expert la nivelul 3.0 și să încurajăm schimbarea în industrie, înlocuind metalul și plasticul cu sticla și stabilind noi standarde de durabilitate și inovație.

De peste 21 ani punem sticla în valoare, prin proiecte complexe și de amploare, pe 4 continente.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 28 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024