Gratis

Reprezentant Vanzari

METZKOV ENGINEERING S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui coleg care sa se alature echipei noastre, pe postul de Reprezentant Vanzari! Cautam o persoana pasionata de autovehicule, care doreste sa isi dezvolte cunostintele si abilitatile in acest domeniu, alaturi de echipa noastra de profesionisti. Angajatul ideal va comunica eficient cu clientii, prezentandu-le produsele din portofoliu si oferind consiliere tehnica de specialitate.

Descrierea jobului

Sarcini si responsabilitati

· Comunicarea cu clientii si furnizorii
· Preluarea de comenzi telefonice, pe cai de comunicare digitala, si pe webshop
· Facturarea comenzilor catre clienti
· Vanzarea directa in showroom a produselor
· Receptionarea marfii
· Consilierea tehnica si crearea de oferte catre potentialii clienti
· Identificarea pieselor auto in programe de specialitate
· Monitorizarea situatiei incasarilor de la clienti
· Plasarea de comenzi catre furnizori
· Supravegherea activitatii din depozit
· Mentinerea unui loc de munca curat si ordonat

Abilitatile si calificarile necesare

· Studii medii/superioare
· Cunostiinte generale in domeniul auto
· Experienta in vanzari de minim 2 ani
· Cunostiinte de limba Engleza – mediu/avansat
· Cunostiinte operare PC si pachet Office (abilitati editare text/imagini/website prezinta avantaj)
· Permis conducere cat. B
· Abilitati de comunicare, relationare, negociere
· Capacitatea de a lucra intr-un mediu dinamic
· Abilitatea de organizare si planificare a activitatii

Salariu si beneficii

· Salariu net incepand de la 3800 lei (3000 lei salariu + 800 lei tichete de masa), cu posibilitatea de avansare in functie de abilitatile si rezultatele obtinute
· Program fix, fara ore suplimentare, fara program in weekend
· Loc de munca stabil, posibilitatea unei cariere pe termen lung
· Bonusuri de sarbatori si zile speciale
· Training si suport continuu pentru dezvoltarea abilitatilor tehnice in domeniu
· Discounturi la toata gama de piese si accesorii auto

Locatia si programul de lucru

Str. Valea Seaca, Cluj-Napoca
Judetul Cluj

Orar: Luni-Vineri intre orele 09:00-17:00 (nu se lucreaza Sambata si Duminica)

PATROL SHOP este o societate romaneasca nascuta din pasiune si ambitie. Cu un portofoliu de peste 1000 de Piese si Accesorii pentru Nissan Patrol in stoc, ne propunem sa oferim clientilor zi de zi produse si servicii de calitate, folosindu-ne de experienta de peste 10 ani in acest domeniu. Pe langa livrarea rapida a produselor in toata tara, dar si in strainatate, indrumam de fiecare data clientii cu consiliere tehnica si sfaturi inspre obtinerea rezultatelor si performantelor dorite. Stocul nostru se formeaza din produse a unor producatori consacrati pe piata, dar si din productia proprie, in colaborare cu societati terte din Romania sau Uniunea Europeana specializate in fabricarea pieselor pentru autovehicule de strada si de competitie.

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024