Gratis

Reprezentant vanzari

DATA SPEED SRL

Candidatul Ideal

Cautam o persoana pentru departamentul de vanzari (B2B), studii superioare, prezentabil, cu abilitati in comunicare, cu initiativa, cu tangente catre domeniul tehnic, cunoscator al limbii engleze (obligatoriu), care sa poata utiliza computerul cu usurinta, disponibil la deplasari in toata tara pentru a dezvolta portofoliul de clienti.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
• mentinerea realatiei de colaborare cu clientii existenti
• identificare oportunitati si dezvoltare proiecte noi
• ofertare produse, servicii si solutii
• suport pentru clienti in alegerea produselor/serviciilor
• negociere
• contractare
• urmarire incasare facturi
• comunicare cu furnizorii externi (in limba engleza) pentru obtinerea suportului necesar in dezvoltarea solutiilor/ofertarea echipamentelor
• colaborarea cu departamentul tehnic si economic, precum si cu ceilalti membrii ai departamentului vanzari
• realizare demonstratii cu echipamentele din portofoliu
• pastrarea la zi a bazei de date interne de clienti (CRM)
• intocmire rapoarte

BENEFICII:
Oferim un cadrul de lucru placut, alaturi de o echipa tanara, dinamica. Oferim pachet motivational atragator in conformitate cu rezultatele personale, precum si ale companiei.
• laptop
• telefon mobil
• masina de servici pentru deplasari (necesita obligatoriu permis de conducere categoria B)
• bonuri de masa 30Lei/zi

Data Speed SRL este o companie cu capital integral privat infiintata la inceputul anului 2005 în Cluj-Napoca si avem ca domeniu principal de activitate dezvoltarea si comercializarea solutiilor industriale de cantarire avand la baza echipamente electronice produse de companii, lideri de piata in domeniu, pe care avem placerea de a le reprezenta in Romania: Ravas - Olanda, Dini Argeo - Italia, Kern&Sohn - Germania, Sensocar - Spania, Zemic - Olanda, Nemesis - Italia

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024