Gratis

Reprezentant Vanzari

Talent Store S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Calificări:

Diplomă de licență în Administrație de Afaceri, Marketing sau un domeniu similar (preferabil).

Un istoric dovedit de succes în vânzări, cu cel puțin 2 ani de experiență într-o poziție similară.

Abilități excelente de comunicare, negociere și interpersonale.

Acumen de afaceri puternic și înțelegerea principiilor și tehnicilor de vânzări.

Capacitatea de a lucra independent și în echipă, cu un abordare proactivă și orientată spre rezultate.

Competențe în utilizarea suitei MS Office și a software-ului CRM (de exemplu, Salesforce, HubSpot).

Permis de conducere valid.

Descrierea jobului

Descrierea Poziției:

Căutăm un Reprezentant Vânzări pentru a contribui la obiectivele noastre de vânzări prin executarea unui plan strategic de și menținerea unor relații excelente cu clienții. Candidatul/a de succes va fi responsabil/ă de identificarea de noi oportunități de afaceri, gestionarea conturilor existente și atingerea obiectivelor de vânzări în teritoriul său asignat.

Responsabilități:

Dezvoltarea și implementarea unei strategii de vânzări pentru a atinge obiectivele de venit și a extinde baza de clienți.

Identificarea și urmărirea unor noi oportunități de afaceri prin apeluri reci, networking și alte tehnici de vânzări.

Construirea și menținerea unor relații solide cu clienții existenți, abordând nevoile acestora și asigurându-le satisfacția cu produsele/serviciile noastre.

Realizarea de prezentări și demonstrații de produse pentru clienți potențiali, evidențiind avantajele și caracteristicile ofertei noastre.

Pregătirea și prezentarea propunerilor de vânzări și negocierea contractelor cu clienții.

Colaborarea cu echipa de vânzări și alte departamente pentru optimizarea proceselor de vânzări și asigurarea experiențelor clienților fără cusur.

Menținerea unor înregistrări precise ale activităților de vânzări, interacțiunilor cu clienții și prognozelor de vânzări folosind software-ul CRM.

Talent Store este o agenție de recrutare la nivel național, specializată în identificarea și plasarea talentelor în diverse domenii și industrii. Cu o rețea extinsă de clienți și candidați, ne concentrăm pe potrivirea perfectă între cerințele companiilor și abilitățile și aspirațiile profesionale ale candidaților noștri. Cu o abordare personalizată și orientată către rezultate, ne propunem să facilităm conexiunile durabile și să contribuim la succesul profesional al clienților noștri și al candidaților.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024