Gratis

Reprezentant vanzari

EURO VIAL LIGHTING SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

- absolvent al unei facultati cu profil tehnic (Electronica, Electrotehnica, Energetica, Electrica, Automatica);
- experienta in vanzari/exploatare si cunoasterea unei limbi straine (franceza, engleza) pot constitui un avantaj;
- excelente abilitati de comunicare interpersonale (in special pentru reprezentantul vanzari care isi desfasoara activitatea static, din birou), capacitate de coordonare, organizare si planificare, dinamism, flexibilitate, initiativa, spirit de echipa;
- atitudinea independenta si responsabila;
- experienta in utilizarea PC-ului;
- permis auto categoria: B

Descrierea jobului

- contactarea potentialilor clienti, prezentarea portofoliului de produse si servicii ale companiei;
- intocmirea de oferte sau alte documente, urmarirea ofertelor, incheierea de contracte, finalizarea lor pana la incasare.
- dezvolta reteaua de clienti;
- obtine comenzi si contracte;
- viziteaza si pastreaza direct si constant legatura cu clientii;
- ofera consultanta de specialitate clientilor firmei;
- monitorizeaza activitatea concurentei pe piata;
- intocmeste si transmite conducerii firmei rapoarte privind activitatea desfasurata;

Oferta (bonusuri, beneficii):
- post permanent de tip full time intr-o firma lider la nivel national;
- program de instruire la locul de munca (cursuri in cadrul companiei; cursuri la producatori; cursuri organizate de firme specializate);
- pachet salarial motivant, bonusuri si prime in functie de performante;
- posibilitatea de dezvoltare profesionala; promovare in cadrul firmei.

Euro Vial Lighting a luat fiinta in 8 martie 1996 si este o companie cu sediul central in Constanta, cu capital integral privat romanesc, activand in domeniul distributiei de materiale si echipamente electrice. Prin promovarea calitatii si a profesionalismului am devenit reprezentanti ai celor mai importanti producatori (Philips, Arelux, Redo, Elba, Eaton, Gewiss, Schneider, Legrand, 3M, ICME ECAB,Electroplast, Nexans etc.). Cu un portofoliu de produse mai mare de 50.000 referinte, din care peste 7500 stocate în depozitele proprii, Euro Vial Lighting poate oferi solutii pentru fiecare segment al pietei sau pentru cerintele fiecarui client. Euro Vial Lighting are sediul in Constanta si filiale in orasele: Bucuresti Iasi. Politica de dezvoltare a firmei va continua si in urmatorii ani. www.eurovial.ro

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024