Gratis

Reprezentant vanzari utilaje agricole

SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- experienţă în vânzări de echipamente şi utilaje, de preferat mașini și utilaje agricole
- foarte bune abilităţi de vânzare şi negociere
- studii superioare, de dorit într-un domeniu tehnic (mecanică, utilaje, maşini, agronomie, mecanică agricolă, ...)
- cunostinţe de utilizare a calculatorului, inclusiv pachetul Microsoft Office
- permis de conducere categoria B
- disponibilitate pentru deplasări frecvente în zonele alocate
- cunoaşterea limbii engleze constituie avantaj

Descrierea jobului

Misiunea postului:
- gestionarea portofoliului de clienţi şi creşterea vânzărilor de mașini și utilaje agricole din zona alocată.

Cele două posturi sunt pentru următoarele zone: județul Teleorman respectiv județul Tulcea.

Principalele responsabilităţi:
- prospectează piaţa în vederea găsirii de noi clienţi
- identifică nevoia clienţilor şi întocmeşte oferte de preţ personalizate
- efectuează vizite şi menţine o relaţie bună cu clienţii din zonă
- oferă clienţilor informaţii tehnice cu privire la caracteristicile utilajelor şi modul de utilizare
- organizează sau participă la acţiuni de promovare a utilajelor
- consiliază clienţii cu privire la modalităţile de plată si finanţare
- urmăreşte încasarea contravalorii utilajelor vândute

Oferim:
- salariu atractiv
- comision din vânzări
- bonus de performanță anual
- maşină de serviciu
- tichete de masă de 40 lei / zi
- asigurări private de sănătate
- cursuri de formare
- mediu plăcut de lucru

Cv-urile se pot trimite şi la adresa: recrutare@mewi.ro

MEWI, companie cu capital integral german, este unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole.

Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzare, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet. În anul 2023 am depășit 140 milioane de euro cifră de afaceri.

În prezent distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.
Pentru a afla mai multe despre noi, viziteaza-ne site-ul: www.mewi.ro.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024