Gratis

Reprezentant Vanzari Utilaje Agricole (Hunter)

UTILBEN

Candidatul Ideal

Pe cine cautam?

Cautam un Reprezentant Vanzari care sa reprezinte imaginea si brand-ul companiei in fata clientilor existenti si in relatia cu viitorii nostri clienti de calibru, care sa fie varful de lance in vanzari, cu initiativa.

Dorim:
  • Sa fii absolvent de studii superioare in domeniul tehnic sau inginerie (ideal Facultatea de Mecanica Agricola sau USAMV);
  • Sa ai experienta de minimum 3 ani in vanzarea de utilaje agricole, vanzari business-to-business catre clienti importanti, in vanzari consultative si relationale cu aceiasi clienti, cat si vanzari prin fonduri europene. Te ajuta daca esti familiarizat cu sisteme de tip CRM;
  • Sa fii proactiv, orientat catre dezvoltarea business-ului, sa te axezi pe rezultate si pe implementare
  • Sa ai initiativa, sa doresti mai mult
  • Sa cunosti limba engleza la nivel convesarsational (cunoasterea limbii maghiare este necesara pentru zona Covasna -Harghita)
Reprezinta un avantaj daca ai cunostinte in procesele de finantare in leasing pentru utilaje,

Descrierea jobului

Obiectivul tau: in principal, vei lucra cu clientii mici si medii, iar pe plan secundar cu clientii mari.
Responsabilitățile tale:
  • Vei implementa strategia si planul de vanzari aferent zonei de care esti responsabil (3 judete din proximitatea domiciliului tau)
  • Vei promova produsele si serviciile UTILBEN catre clientii nostri;
  • Vei dezvolta noi relatii de afaceri si le vei mentine pe cele existente;
  • Vei crea relatii cu reprezentantii fermelor si a companiilor agricole din zona ta si vei negocia si vei incheia contracte cu acestia;
  • Vei oferi clientilor UTILBEN consultanta tehnica pentru gasirea celor mai bune solutii pentru nevoile lor;
  • Vei analiza indicatorii de performanta si vei lua decizii pentru atingerea obiectivelor stabilite;
  • Vei cerceta piata si vei urmari constant dinamica acesteia;
  • Vei identifica noi directii de dezvoltare si vei promova produse si servicii inovative.
Beneficiile pe care ti le oferim:
  • Bonus de performanta;
  • Tichete de masa;
  • Masina de serviciu, laptop si telefon
  • Abonament de servicii de sanatate;
  • Asigurare de sanatate si de viata;
  • Training inclus;
  • Diferite evenimente pentru angajati: celebrari, Ziua Companiei.

UTILBEN este o companie aflată în topul vânzărilor de utilaje agricole și de construcții în România. Avem o experiență de peste 17 ani în domeniu, timp în care am stabilit relații solide cu peste 500 de furnizori de echipamente fiabile din întreaga lume. Oferta de utilaje și atașamente agricole și de construcții cuprinde peste 30.000 de produse, regăsite pe site-ul www.utilben.ro. Grupul UTILBEN are o cifră de afaceri de peste 22 milioane de euro pe an.

Suntem o echipă unită și ne comportăm ca atare. Vom face tot posibilul să te integrezi rapid în compania noastră, iar procesul de învățare să fie cât mai facil. De-abia așteptăm să învățăm lucruri de la tine și să facem treabă bună împreună!

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024