Gratis

Reprezentant Vanzari TT&KA Cluj

Bergenbier SA

Candidatul Ideal

Acest rol este creat pentru tine dacă ai:
  • Studii medii / superioare;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Minim 1 an experienta ca agent vanzari in FMCG;
  • Cunostinte generale despre vanzari (locatii de tip Traditional Trade si Key Accounts);
  • Cunostinte generale de afaceri;
  • Abilitati de prezentare si relationare;
  • Abilitati de vanzare si negociere;
  • Operare MS Office;
  • Limba engleza (nivel mediu).

Descrierea jobului

Experiența Bergenbier în rolul de Reprezentant Vanzari:

Esti responsabil de realizarea obiectivelor de volum lunare la nivelul zonei alocate în care actionezi prin completarea de comenzi, implementarea actiunilor specifice de piata de marketing si trade-marketing, precum si creşterea şi consolidarea prezentei mărcilor la nivelul punctului de vanzare, cu scopul de a asigura maxima penetrare a pietei, cresterea volumelor de vanzari si atingerea nivelului necesar de profitabilitate. Aria ta de activitate este reprezentata de locatiile de tip Traditional Trade si Key Accounts din zona arondata.

Mai multe despre rolul tău:
  • Vizitezi locatiile de tip magazine traditionale si Key Accounts si influentezi procesul de efectuare a comenzilor cu scopul atingerii obiectivelor de volum;
  • Te asiguri de securizarea clientilor existenti, dar si de negocierea unor contracte noi;
  • Asiguri o mercantizare optima a produselor in magazinele pe care le vizitezi;
  • Mentii relatia cu sefii de raion din magazine pentru a asigura o buna colaborare;
  • Te asiguri de existenta unui stoc optim la fiecare locatie de tip Traditional Trade si Key Accounts in parte;
  • Te asiguri de respectarea promotiilor si implementarea acestora;
  • Esti responsabil de gestiunea, controlul ambalajelor si activelor (vitrine frigorifice, dozatoare, umbrele, marchize, copertine, mobilier, consumabile, etc);
  • Construiesti o imagine pozitiva, cu vizibilitate maxima a marcilor noastre in universul locatiilor de tip Traditional Trade si Key Accounts din zona arondata;
  • Participi activ la studiul de cercetare al pietei si a evolutiei competitorilor;
  • Administrezi inventarul de bunuri si urmaresti optimizarea costurilor.

Beneficii pentru tine:
  • Bonus lunar in functie de realizarea obiectivelor;
  • Asigurare de viata;
  • Abonament medical;
  • Bonus de Craciun;
  • Prima de vacanta;
  • 23 zile de concediu de odihna/anual;
  • Tichete de masa de 34 RON / fiecare;
  • Buget lunar disponibil pe platfoma de beneficii;
  • Masina de serviciu, tableta, telefon.

În Bergenbier (parte din Molson Coors) credem în puterea lui “împreună”, în transparența și evoluție, oferind colegilor inspirația să creeze băuturi excepționale care rezistă testului timpului. Din 1994 ne unește pasiunea pentru industrie și reușitele chiar le sărbătorim în echipă.

În Bergenbier, ne inspiră pasiunea pentru băuturi, iar esența noastră o constituie cei peste 500 de colegi prezenți în sediul central din București, în unitatea de producţie de la Ploieşti și în rețeaua de distribuție din țară. Parte din grupul Molson Coors Beverages, unul dintre cei mai mari producători de bere din lume, credem că alături de noi poți să creezi băuturi excepționale care rezistă testului timpului: Bergenbier, Beck`s, Stella Artois, Staropramen, Corona, Leffe, Fraziskaner, Lowenbrau, Miller, Hoegaarden, Noroc, Fresh 0.0%.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024