Gratis

REPREZENTANT VANZARI TELEFONICE - TELESALES

AECTRA AGROCHEMICALS
2 poziții

Candidatul Ideal

O persoana perseverenta si ambitioasa, puternic motivata de succesul personal, increzatoare in fortele proprii, diplomata si abila in abordarea diferitelor tipologii de clienti.
O persoana intuitiva si cu fler, comunicativa, un bun ascultator , cu voce placuta si un ton al vocii antrenant.
O persoana cu abilitati innascute de vanzare si negociere, si un grad ridicat de flexibilitate si de acceptare al refuzului.
Experienta anterioara in vanzari prin telefon/ call center reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

  • Contactarea clientilor potentiali sau existenti pentru prezentarea, promovarea si vanzarea telefonica a produselor
  • Genereaza LEAD-uri pentru echipa de vanzari (clienti noi sau existenti) si raporteaza saptamanal catre Directorul de Vanzari statusul intalnirilor
  • Contacteaza clientii actuali si potentiali, in vederea promovarii/vanzarii produselor si serviciilor conform campaniilor planificate;
  • Ofera informatii despre produse, oferte, pachete comerciale si raspunde intrebarilor potentialilor clienti;
  • Identifica nevoilor clientilor (produse, servicii) si transmite un feedback structurat catre departamentele direct vizate;
  • Mentine si dezvolta relati cu clientii din Shopify
  • Construieste si intretine baza de date Aectra; foloseste si actualizeaza baza de date clienti cu informatii si cerinte despre clientii vechi/noi sau potentiali, comunicate de acestia
  • Participa la implementarea campaniilor de Marketing (telefonic, e-mail, sms, direct mailling)
  • Culege feedback-uri si informatii de la clienti pentru imbunatatirea calitatii serviciilor (chestionare)
  • Colecteaza, proceseaza si standardizeaza informatiile din piata (surse directe sau indirecte) ca suport pentru deciziile de management
  • Efectueaza periodic chestionare de evaluare a satisfactiei clientilor privind serviciile oferite (postvanzare, participare evenimente, relatia cu reprezentantul de vanzari etc)

Ce oferim noi?
Salariu atractiv & comision din vanzari
Propriul birou
Training si proces de inductie
O echipa tanara, dinamica, amuzanta si fermecatoare
Manageri cu experienta de la care ai ce invata in fiecare zi
Laptop si telefon de serviciu
Acces la servicii medicale de calitate

Detaliile legate de locatia noastra sunt:
Sos. Odai, nr. 341 – 345, Sector 1, Bucuresti. Pe Soseaua de Centura intre Podul Otopeni si sensul giratoriu de la Mogosoaia, vis-à-vis de Academia SRI.

Daca sunteti interesat de aceasta oportunitate ne puteti trimite CV-ul dumneavoastra si la: hr@aectra.ro

Cu o experienta de peste treizeci de ani in domeniu, Aectra Agrochemicals, liderul pietei de nutritie si stimulare a cresterii a plantelor din Romania, continua sa investesteasca in cea mai performanta si profesionista echipa din Agribusiness. Suntem determinati sa continuam sa cream si sa dezvoltam segmentele de piata vizate, prin portofoliul unic si inovator in domeniu (e.g. ATONIK, TERRA SORB, BlackJak, etc), prin expertiza tehnologica acumulata in ultimele decenii impreuna cu partenerii nostri si, mai ales, prin intermediul valorii si cunostiintelor echipei noastre de profesionisti.
Suntem o Companie care prin Inovatie, Pasiune, Siguranta, Loialitate si Profesionalism, aduce un aport semnificativ in segmentul cu cea mai impresionanta dinamica si dezvoltare tehnologica din Agribusiness.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024