Gratis

Reprezentant Vanzari Spitale Timisoara/ Arad

DONA.Logistica

Candidatul Ideal

Iti doresti sa aprofundezi un domeniu nou? Vrei un job stabil intr-o industrie sigura?

Atunci nu sta pe ganduri si aplica!

Dona. Logistica este in cautarea unui coleg nou pentru pozitia de Reprezentant Vanzari Spitale!

In viziunea noastra, candidatul ideal trebuie sa aiba:
  • deschiderea spre a invata o meserie noua
  • dorinta de a avea libertate de miscare si de a lucra pe teren (candidatul trebuie sa fie posesorul unul permis de conducere categoria B)
  • studii superioare( constituie un avantaj)

si, totodata, sa dea dovada de:
  • excelente abilitati de comunicare si negociere
  • abilitati de organizare și planificare/ prioritizare
  • dorinta de a invata si aprofunda un domeniu nou
  • gandire analitica
  • orientare catre rezultate si solutii

Descrierea jobului

Detalii despre acest post le vom discuta la interviu, unde ne vom si cunoaste. Pana atunci, pentru a-ti putea forma o imagine, vezi cateva dintre responsabilitatile atasate pozitiei, astfel:

  • Dezvolta si mentine o buna relatie cu clientii – spitalele din zona alocata si reprezentantii producatorilor.
  • Preluarea comenzilor de la clienti si urmarirea incasarilor
  • Atingerea planului de vanzari si incasari
  • Monitorizarea Sistemului Electronic de Achizitii Publice (SEAP): cumparari directe, licitatii strategice, etc.
  • Reprezinta Compania la licitatiile deschise si negocieri fara publicarea in prealabil a unui anunt de participare, precum si la cumpararile directe pentru achizitia de medicamente
  • Urmareste derularea si finalizarea contractelor cu spitalele
  • Realizeaza rapoarte, analize specifice activitatii la solicitarea managementului companiei

Scopul fiind:

  • Consolidarea unor relatii comerciale bazate pe profesionalism si incredere
  • Realizarea planului de vanzari si implicit realizari profesionale si materiale

Iti oferim:

  • Training de produs & tehnici de vanzare
  • Beneficii materiale formate din salariu fix + bonus lunar in functie de realizarea indicatorilor de performanta
  • Asigurare de sanatate privata
  • Card discount in Farmaciile DONA
  • Acces gratuit la biblioteca digitala Bookster
  • Echipă dornica sa iti ofere suport pentru atingerea obectivelor profesionale
  • Telefon mobil, laptop si masina de serviciu

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o experienta de succes dovedita de peste 30 de ani in piata farma din Romania.

Dona. Logistica SA, parte a grupului DONA, asigură distribuția farmaceutică echilibrată la nivel național catre farmacii independente, spitale si farmacii proprii. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, cu o cifra de afaceri anuala de peste 300 milioane de Euro.

Alătură-te și tu echipei DONA!

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024