Gratis

Reprezentant vanzari sisteme fotovoltaice

MAX BAU MATERIALE SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

MAX BAU MATERIALE angajeaza reprezentanti vanzari de sisteme fotovoltaice .

Cerinte :
  • Studii medii sau superioare, de preferat in domeniul electric sau energetic.
  • Experienta in domeniul vanzarilor / instalarii / proiectarii de solutii de instalatii electrice / fotovoltaice.
  • Cunoasterea pietei zonale a dezvoltatorilor de proiecte in domeniul panourilor fotovoltaice, a distribuitorilor, firmelor de instalatii si montaj .
  • Cunostinte tehnice privind sistemele de panouri fotovoltaice, in vederea ofertarii de solutii complete, conform cerintelor specifice ale clientilor.
  • Abilitati de comunicare si organizare;
  • Abilitati de negociere;
  • Disponibilitatea de a efectua deplasari zilnice pentru atingerea obiectivelor de vanzari;
  • Cunostinte utilizare PC (Word, Excel);
  • Carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

Atributii principale :
  • Mentinerea permanenta a legaturilor comerciale cu clientii existenti. Identificarea de noi clienti si noi proiecte de dezvoltare in zona de responsabilitate.
  • Intocmirea ofertelor conform cerintelor clientilor, oferte bazate pe sistemele de panouri fotovoltaice oferite de Max Bau Materiale.
  • Dezvoltarea retelei de clienti existenti si cresterea gamei de produse comercializate..
  • Dezvoltarea cifrei de afaceri pe zona atribuita.
  • Realizarea obiectivelor planificate prin desfasurarea activitatilor zilnice in concordanta cu politicile si regulile interne ale organizatiei ( vizite la clienti, ofertare, preluare comenzi, livrare, incasare etc.).
  • Raportarea periodica a rezultatelor actiunilor intreprinse.
  • Propunerea de solutii privind fidelizarea partenerilor si cresterea cotei de piata.
  • Mentinerea unui standard ridicat al calitatii serviciilor.

Oferim un mediu de desfasurare a acitivitatii competitiv in care beneficiile sunt in concordanta cu rezultatele obtinute. Incurajam, stimulam si remuneram, proactivitatea, seriozitatea, perseverenta si dorinta de dezvoltare permanenta.

Max Bau Materiale SRL este o companie de distribuție nationala de materiale de construcții înființată in septembrie 2018, rezultatul colaborării dintre Telemos Capital , un fond de investitii din Marea Britanie si Ascenta Management, o companie de management de investitii din Romania. Infiintata la sfarsitul anului 2018, in prezent compania detine opt depozite regionale (Bucuresti, Brasov, Cluj, Suceava, Craiova, Galati , Timisoara si Buzau ) , fiind condusa de o echipa manageriala cu experiență in domeniu de peste 25 ani.
Obiectivul pentru următorii ani este sa ajungem unul dintre principalii distribuitori de materiale de constructii din Romania, cu depozite situate in principalele orase ale regiunilor traditionale din tara.

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024