Gratis

Reprezentant Vanzari / Sales Representative

Anko Impex
2 poziții

Candidatul Ideal

* Bune abilităţi de comunicare şi adaptare la interlocutor;
* Punctualitate, gestionare buna a timpului de lucru, capacitate de organizare si follow-up
* Responsabilitate faţă de munca proprie şi orientare spre atingerea rezultatelor dorite;
* Disponibilitate pentru o activitate preponderent de teren;
* Studii medii finalizate (Diploma de Bacalaureat care să ateste finalizarea studiilor);
* Permis de conducere – categoria B;
* Constitue avantaj experienţa profesională în domenii care presupun relaţionare cu clienţii.
* Cunostinte Office si computer general knowledge
* Un candidat motivat, energic, cu abilitati de lucru intr-un mediu aflat in continua dezvoltare

Descrierea jobului

* Gestionarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
* Vizitarea clienţilor arondaţi, conform rutei desemnate;
* Realizarea obiectivelor de vânzări setate în zona repartizată;
* Închiderea procesului de vânzare prin recuperarea în întregime a contravalorii facturilor la toţi clienţii din portofoliu
* Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor
* Implementarea si respectarea politicii de vanzari a companiei
* Monitorizarea concurentei
* Elaborarea rapoartelor de activitate
* Perfectionarea in continuu in ceea ce priveste caracteristicile si avantajele produselor existente si a celor noi, din portofoliul firmei.

Beneficii:
* Pachet salarial competitiv (salariu fix, bonusuri în funcţie de performanţă, tichete de masă);
* Masina de servici; Renault Megane sau Peugeot 308
* Instrumente de lucru performante;
* Oportunitate de a lucra într-un mediu orientat spre excelenţă;
* Şansa de a beneficia de pregătire consistentă în domeniul vânzărilor asigurată de o echipă profesionistă;
* Susţinere în construirea unei cariere de succes.
* Program de lucru luni-vineri 08:30-16:30

Anko Impex face parte din elita firmelor de distributie cu o echipa de aproximativ 40 de oameni ce activeaza in piata materialelor de constructii si a produselor profesionale pentru vopsitorie auto.

Infiintata inca din 1994 compania are acoperire la nivelul a 11 judete Iasi, Suceava, Neamt, Bacau, Vaslui si Botosani, Mures, Brasov, Harghita, Covasna si Bistrita- Nasaud reusind sa aprovizioneze lunar peste 1200 de clienti cu cele peste 1000 de produse comercializate.

Suntem cei mai mari distribuitori ai producatorului Policolor cu brand-urile sale celebre deja Spor, Deko Professional, Casabella, Klar professional.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024