Gratis

REPREZENTANT VANZARI ( prin telefon ) / Customer Care

ECOVENT EXPERT S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

CUM O SA FIE SA LUCREZI ca si Consultant Vanzari in echipa noastra?
Vei fi persoana cheie in identificarea, generarea și procesarea de leaduri pentru produsele din portofoliul Ecovent. Vei colabora indeaproape cu echipa de vanzari, dar si cu colegii din departamentul de Marketing.

CUM NE IMAGINAM CA ESTI?
►Ai experienta in zona tehnic, si/sau de telesales (preferabil in industria materiale de constructii, instalatii);
►Esti rabdator, consecvent si persuasiv;
►Ai abilitati de ascultare si comunicare avansate si poti sa intelegi nevoile clientului;
►Inveti repede, esti atent la detalii si detii abilitati excelente de promovare si negociere;
►Esti ambitios/a si iti doresti in permanenta sa inveti lucruri noi si sa avansezi profesional;
►Ai o atitudine pozitiva, esti optimist/a;
►Stabilesti in mod natural legaturi cu potentialii client;
►Esti o persoana motivata, disciplinata orientata spre indeplinirea obiectivelor.

Descrierea jobului

TE VEI OCUPA DE:
⇒ Segmentarea corecta a potentialilor clienti din baza de date interna si din alte liste externe de potentiali clienti;
⇒ Identificarea si contactarea potentialilor clienti si vanzarea produselor din portofoliul companiei.
⇒ Intelegerea nevoilor clientilor si consultarea clientilor in legatura cu nevoile lor;
⇒ Activitati de prospectare a clientilor interesati de solutiile si produsele Ecovent;
⇒ Gestionarea apelurilor primite de la prospecti si cererile de pe email si chat de la acestia;
⇒ Contactarea potentialilor clienti din newsletterele de marketing cu scopul generarii de leaduri;
⇒ Participarea proactiva la eforturile echipei de vanzari si marketing pentru a atinge obiectivele de vanzari ale companiei;
⇒ Introducerea datelor privind activitatea ta in CRM-ul intern al companiei;

TI-AM PREGATIT ACESTE BENEFICII::
» Posibilități rapide de avansare, în funcție de gradul de implicare.
» Mediu de lucu plăcut, profesionist și motivant.
» Telefon, Laptop,
» Salariu atractiv
» Bonus motivant lunar și trimestrial
» Bonuri de masă
» Training on the job alaturi de colegii nostri seniori;

Persoana de care avem nevoie acționează și nu stă mult pe gânduri. Dacă simți că acest job ți se potrivește
Aplică chiar acum si raspunde la cele 3 intrebari!
Daca simti insa ca aces job nu este pentru tine te rugam sa nu aplici.

ECOVENT EXPERT este Reprezentanta oficială în România a Sistemelor de Ventilație cu Recuperare de Căldură PRANA precum și altor producători de soluții și accesorii din domeniul ventilației.
ECOVENT DISTRIBUTION este Reprezentanta oficială în România a Brandurilor LEVOIT, Dantherm, Ensy, Helty, Olimpia Splendid precum și altor producători de soluții și accesorii din domeniul ventilației.
ECOVENT INSTAL este divizia de proiectare si montaj a solutiilor de ventilatie promovate de ECOVENT.

O companie în plină creștere, cu multe oportunități de dezvoltare și promovare, care se ghidează după valori și care pune mult accent pe evoluția personală a fiecărui angajat.

Dacă ești o persoană proactivă, veselă și dornică să învețe multe lucruri noi. Atunci hai în echipa noastră tânăra și ambițioasă, care dorește să aducă aer proaspăt și curat în casele tuturor românilor.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024