Gratis

Reprezentant Vanzari / OVT - BC,VS, BT,SV, GL, BR

CONFIDENTIAL - 3 poziții

Candidatul Ideal

Experiență anterioară în vânzări pe teren, în industria farmaceutică (veterinare / umana)
Cunostinte bune de operare calculator, pachet office ( in special Excel)
Portofoliu clienți în județele vizate (prezintă avantaj);
Abilități excelente de comunicare și negociere;
Orientare către rezultate și capacitatea de a lucra atât independent cât și în echipă;
Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări frecvente în județele menționate;
Abilități de organizare și gestionare a timpului.

Descrierea jobului

- Identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de afaceri în domeniul distributiei farmaceutice (veterinare/umane);
- Îndeplinirea obiectivelor de vânzări asumate prin vizite de ofertare si comunicare a campaniilor comerciale la clienții activi si potențiali;
- Crearea și menținerea relațiilor solide cu clienții din aceste județe, asigurându-se că toate nevoile acestora sunt îndeplinite în mod eficient.
- Efectuarea încasărilor de la clienți, conform termenelor de plată;
- Monitorizarea pieței și competiției în județele menționate pentru identificarea trendurilor și oportunităților cheie.
- Raportarea regulată a activităților de vânzări și a progresului către conducere.
- Participarea la implementarea și dezvoltarea strategiei de vânzări;
- Promovarea si vanzarea produselor din portofoliul companiei in zona arondata;
- Preluarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Initierea, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii;
- Gestionarea vanzarilor si incasarilor;
- intocmirea si prezentarea ofertelor, a campaniilor de vanzari;
- facturarea produselor conform ofertei de pret negociate cu clientii parteneri;
- informarea sefilor ierarhic superiori pentru activitatea desfasurata;
- ofera informatii conform criteriilor transmise de catre clienti si conform conditiilor transmise de catre superior;
- Cresterea vanzarilor, realizarea target-urilor, cresterea numarului de clienti;
- Respectarea politicii comerciale si de credit in relatia cu clientii;
- Monitorizarea evolutiei pietei si a concurentei specifice;
- Analiza si raportare zilnica;
- Relationarea cu colegii, seful ierarhic si departamente suport;

Oferta noastră:
Oportunitatea de a lucra într-o companie de top în industria farmaceutică;
Pachet salarial atractiv și bonusuri în funcție de performanțe;
Mașină de serviciu și telefon mobil;
Training și dezvoltare profesională continuă.
Dacă ești o persoană cu abilități excelente de vânzări și ești gata să te alături unei echipe de succes, aplica pe site sau trimte CV-ul tau la adresa de e-mail: grup.hr@phn.ro sau direct pe Whatsapp la nr. de tel. 0758 729 494.
Te asteptam in echipa noastra!
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.