Gratis

REPREZENTANT VANZARI MATERIALE ELECTRICE SI AUTOMATIZARI

SONEPAR ROMANIA

Candidatul Ideal

Experienta pe un post similar;
Studii superioare tehnice constituie avantaj
Experienta in domeniul electric constituie un avantaj
Cunostinte operare Excel, Word, Power Point;
Abilitati comerciale si de comunicare;
Persoana organizata, proactiva, cu initiativa;
Autonomie si spirit de echipa;
Permis de conducere cat. B;
Cunoasterea limbii engleze/franceze constituie un avantaj

Descrierea jobului

Prospectarea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti in domeniul electric (firme de constructii, firme de proiectare si de instalatii electrice, ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄mentenanta industrie,etc.);
Elaborarea de oferte comerciale (alegerea produselor sau solutiilor adecvate), negocierea si finalizarea contractelor comerciale;
Raportarea saptamanala a activitatii si transmiterea planificarii pentru perioada urmatoare;
Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
Intretinerea relatiilor de comunicare si colaborare permanenta cu toate departamentele;
Urmarirea si abordarea proiectelelor specifice, obtinand informatiile necesare in vederea ofertarii;
Participarea activa la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări.

SONEPAR ROMANIA, membra a Grupului SONEPAR, cu o tradiție de 20 de ani în domeniul distribuției de materiale pentru instalații electrice și automatizări, distribuitor oficial al celor mai renumite mărci de materiale electrice care activează în România.
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 15 Iun. 2024