Gratis

Reprezentant vanzari materiale de constructii

Sipex Company
5 poziții

Candidatul Ideal

Compania noastră, lider în domeniul materialelor de construcții, caută un reprezentant de vânzări entuziast și dedicat pentru a se alătura echipei noastre. Dacă ești o persoană orientată către rezultate, comunicativă și pasionată de industria construcțiilor, acesta este locul potrivit pentru tine!

Cerințe:
Experiență anterioară în vânzări, preferabil în industria materialelor de construcții.
Abilități excelente de comunicare și negociere, cu capacitatea de a construi și menține relații solide cu clienții.
Cunoștințe solide despre produsele și materialele de construcții, precum și despre procesele de construcție.
Orientare către rezultate, atenție la detalii și abilități de organizare pentru a gestiona eficient activitatea de vânzări.
Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări în teren.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale vor include:
Identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de vânzări în domeniul materialelor de construcții.
Contactarea clienților potențiali, prezentarea produselor și serviciilor noastre într-un mod profesionist și persuasiv.
Construirea și menținerea relațiilor cu clienții existenți, asigurându-te că aceștia primesc asistență și suport într-un mod prompt și eficient.
Consilierea clienților în alegerea produselor potrivite nevoilor lor, oferindu-le soluții adaptate și avantajoase.
Monitorizarea și raportarea rezultatelor vânzărilor, atingerea și depășirea obiectivelor stabilite.

Oferta noastră:
Pachet salarial competitiv, format dintr-un salariu fix și comisioane atractive bazate pe performanță.
Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
Mediu de lucru dinamic și plăcut, într-o echipă profesionistă și dedicată.

• Salariu motivant. (negocierea se face in momentul interviului)
• Bonusuri + beneficii: In functie de vanzarile realizate
• Tableta
• Masina de serviciu.

Dupa 26 ani de experienta si performanta in piata materialelor pentru constructii, Sipex Company este in prezent un important distribuitor national, pe piata materialelor si finisajelor in constructii, din Romania. Nu am fi putut ajunge aici fara increderea acordata de partenerii nostri. Reputatia brand-urilor distribuite, sustinuta de calitatea si performanta acestora, preturile competitive, sistemul logistic eficient, toate acestea sunt dovezi tangibile in mentinerea unor standarde dinamice si consistente, atat in privinta potentialului de dezvoltare a afacerii cat si a consolidarii pozitiei Sipex Company pe piata de desfacere a materialelor pentru constructii. Relatiile trainice cu clientii si partenerii nostri au reprezentat dintotdeauna succesul Sipex Company. Atentia si profesionalismul de care angajatii nostri dau dovada sunt rodul celor 25 de ani de experienta, in care clientii nostri au fost intotdeauna pe primul loc. Cu viziune si profesionalism ne dorim sa anticipam nevoile clientilor nostri si sa venim in intampinarea lor cu solutii optime si idei, nu doar cu simple produse.

Sipex Company se concentreaza de la inceput (1997) pe piata distributiei de produse pentru amenajari interioare si finisaje in constructii. Pozitionarea geografica favorabila, infrastructura de transport existenta – drumuri si parcul auto propriu fac posibila livrarea in conditii optime, pe intreg teritoriul tarii. · 12 centre logistice (depozite+birouri) puternice situate in: Ploiesti, Bucuresti, Pantelimon, Focsani, Suceava, Craiova, Rm. Valcea, Cluj, Piatra Neamt, Iasi, Timisoara si Brasov; · parc auto - 210 autovehicule din care, 130 de autoutilitare asigura transportul si livrarea in timp pentru clientii nostri · echipa Sipex - peste 296 de angajati, structurati pe diferite nivele organizationale din care, formeaza “forta” de vanzari a companiei, cu director de vanzari, sefi de divizie si agenti de vanzari retail si B2B, in fiecare centru logistic. Relatii de parteneriat: Henkel Romania, Meffert AG, Saint-Gobain Construction Products, Knauf, Austrotherm, Swisspor Romania, Baumit , Akzo Nobel, Leier, Soceram, Ytong, Holcim, ACO, Romstal, Wienerberger, Sanex - Cesarom, Policolor, TeraPlast.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 18 Mart. 2024 Expiră 17 Apr. 2024